Instagram, Masaüstü Web Tarayıcısında Gönderi Paylaşma Özelliğini Test Ediyor

Instagram, Masaüstü Web Tarayıcısında Gönderi Paylaşma Özelliğini Test Ediyor

Instagram, uzun süredir beklenen özelliği, masaüstü web sürümü üzerinden gönderi paylaşma özelliğinin testlerine başladı.

İnstagram Masaüstü Web Tarayıcıdan Gönderi Paylaşma Özelliği

Instagram doğrudan masaüstü web sitesinden bir gönderi paylaşma özelliği üzerinde çalıştığı çalışıyor. Yeni özellik şu anda test ediliyor ve tüm kullanıcılar için mevcut değil.

Ancak Instagram’da, doğrudan masaüstü web tarayıcılarında gönderiler oluşturmanın nasıl görüneceğini gösteren birkaç resim ortaya çıktı.

Şu anda Instagram, masaüstünde tarayıdan gönderi paylaşmanıza izin vermiyor. Web tarayıcısında sadece gezinmenize ve doğrudan mesajlar göndermenize izin veriyor. Bu özelliklerde birçok dahili testten sonra web tarayıcılarına eklenmişti.

Araştırmacı Alessandro Paluzzi tarafından Twitter’da paylaşılan, Instagram’ın yakında doğrudan masaüstü sitesinden paylaşımlara izin verebileceğini iddia ediyor. Alex, Instagram’dan bilgi toplayabildi ve özelliğin nasıl çalışacağıyla ilgili bazı fotoğraflar yayınladı.

Özelliğin görünümü daha sonrasında değişebilir. Özelliğin hangi zamanda resmi hale geleceği şu anda bilinmiyor, ancak görüntülerden bir fikir edinebilirsiniz.

Instagram’ın mobil uygulamasına benzer tanıdık bir + düğmesi, üst menü çubuğunda ‘Yeni Gönderi’ penceresini açacak şekilde görünecektir. Bu pencerede, masaüstünüzden fotoğraf seçmenize olanak tanıyan ‘Bilgisayardan Gözat’ düğmesi vardır. Ardından, kırpabilir, görüntünün oranını değiştirebilir, filtreler ekleyebilir, başlık ekleyebilirsiniz. Temelde Instagram’ın mobil uygulamasında yapabildiğiniz her şeyi masaüstü web tarayıcısında da yapabilirsiniz.

Alex, özelliğin şu anda dahili olarak test edildiğini ve kullanıma sunulmasının ‘yakın zamanda’ beklenmediğini söylüyor. Bununla birlikte, bu özellik Instagram kullanıcıları arasında oldukça talep görüyor ve şirket bu kadar çok talep edilen bir özelliği olabildiğince hızlı bir şekilde getirmeye çalışacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir