Instagram Kötü Niyetli Kullanıcılara Karşı, DM İçin Yeni Bir Özellik Duyurdu!

Instagram Kötü Niyetli Kullanıcılara Karşı, DM İçin Yeni Bir Özellik Duyurdu!

Instagram bugün, kullanıcıları kötüye kullanımdan, nefret söyleminden ve tanımadıkları kişilerin tacizinden korumak için tasarlanmış birkaç yeni özelliği duyurdu.

Özellikler etkinleştirildiği zaman kullanıcının gelen kutusundaki ve doğrudan mesajlarında otomatik olarak filtreleme yapar. O bölümdeki mesajlar hiç okunmadan okunabilir, bildirilebilir veya silinebilir. Bu İnstagram’ın kullanıcıları kötüye kullanımdan korumak için sunduğu bir özelliğidir.

Filtre sistemi, rahatsız edici kelimeleri, ifadeleri ve hatta emojileri içeren doğrudan mesaj (DM) isteklerini tespit ederek ve ardından mesajları kullanıcının normal gelen kutusundan uzağa yeni bir klasöre taşıyarak çalışır.

Bu özellik herkes tarafından kullanılabilse de Instagram, doğrudan mesaj isteklerinde kötü niyetli mesajları filtrelemenin büyük miktarda takipçisi olanlara yönelik olduğunu açıklıyor. Instagram açıklamasında şunları dile getirdi.

“Topluluğumuzdaki pek çok kişinin, özellikle de çok sayıda takipçiye sahip kişilerin, takip etmedikleri kişilerin DM istek gelen kutularında kötüye kullanımla karşı karşıya kaldıklarını biliyoruz,”

“DM’ler özel konuşmalar olduğu için, Instagram’da başka yerlerde yaptığımız gibi proaktif olarak nefret söylemi veya zorbalık aramıyoruz. Bu nedenle, açıldığında yeni bir araç sunuyoruz. , rahatsız edici kelimeler, ifadeler ve emojiler içeren DM isteklerini otomatik olarak filtreleyecek, böylece onları asla görmek zorunda kalmayacaksınız. “

Yeni filtre, Gizlilik Ayarları sayfasında Gizli Kelimeler adlı yeni bir bölümünde açılıp kapatılabilir. Etkinleştirildiğinde, bilinmeyen takipçilerden gelen ve olası saldırgan dil içeren mesajlar ayrı bir klasöre taşınacaktır. Instagram, sistemi otomatik olarak tetikleyen bir kelime ve kelime öbeği listesi oluşturmaya çalıştığını söylüyor, ancak kullanıcılar da kendi istedikleri kelimeleri listelerine ekleyebilir.

Kullanıcıları taciz edici ve saldırgan mesaj isteklerinden daha fazla korumak için Instagram ekledi: “Klasörü açmayı seçerseniz, mesaj metni kapsanacak, böylece onu ortaya çıkarmak için dokunmadığınız sürece saldırgan bir dille karşılaşmayacaksınız.” Kullanıcılar daha sonra mesaj talebini kabul etme ve insanlarla bir konuşma açma, mesajı silme veya Instagram’a bildirme seçeneğine sahiptir.

Şirket, mesaj filtrelemenin cihazınızda gerçekleştiğini söylüyor, bu da bu özelliğin İnstagram sunucularına herhangi bir mesaj içeriği göndermeyeceği anlamına geliyor. Bu özellikte, DM isteklerinizin içeriğini İnstagram’a bildirmediğiniz sürece İnstagram’la paylaşmaz.

Instagram, yeni özelliğin önümüzdeki haftalarda birkaç ülkeye sunulacağını ve önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla ülkeye sunulacağını ifade ediyor.

Şirket ayrıca bugün, başka bir yeni özelliğin, zaten engellediğiniz birinin başka bir hesabı kullanarak sizinle iletişim kurmasını önlemek için nasıl tasarlandığını duyurdu. Instagram bunu tam olarak nasıl yaptığını açıklamıyor, ancak şöyle dedi:

“Bu özellik sayesinde, Instagram’da birisini engellemeye karar verdiğinizde, hem bu kişinin hesabını hem de o kişinin oluşturabileceği yeni hesapları önceden engelleme seçeneğine sahip olacaksınız.”

Bu özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde dünya genelinde kullanıma sunulacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir