1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, Hikayeler İçin Çeviri Özelliği Getirdi

Instagram, Hikayeler İçin Çeviri Özelliği Getirdi
+ - 0

Instagram 2016 yılından beri gönderilerdeki ve altyazılardaki metni çevirebiliyor. Fakat bu özellik hikayelerde mevcut değildi.

Instagram, Hikayeler İçin Çeviri Özelliği Getirdi

Instagram, yaptığı duyuruya göre, hikayelerdeki metinleri otomatik olarak çevirmek için yeni bir seçenek ekliyor. Artık hizmet, bir gönderide yabancı bir dil tespit ettiğinde, ekranın sol üst köşesinde, kullanıcıların altta bir çeviri görmek için dokunabilecekleri bir “Çevirisine Bak” seçeneğini gösterecek.

Instagram, yeni çeviri özelliğinin tüm dünyada kullanıma sunulacağını ve uluslararası bir kitleyle içerik paylaşımını kolaylaştırmak için şu anda 90’dan fazla dili desteklediğini söylüyor.

Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından daha önce geliştirildiği bildirilen özellik, artık Instagram hikayeleri ve normal gönderiler arasında bir denklik olduğu anlamına geliyor. 2016’da Instagram, yorumlara, altyazılara ve kullanıcı biyografilerine otomatik çeviriler eklemişti, ancak bir ay sonra kullanıma sunulan hikayelere bu özelliği ekleyememişti.

Önerilen Yazı
Instagram’a Giriş Yapmadan Bir Hesabın Instagram Gönderileri Nasıl Görüntülenir?

Yeni özellik metni çevirebilse de Instagram, sesli çevirinin şu anda mevcut olmadığını açıkladı. Şonuç olarak şu anda kullanıcılar “Çevirisine Bak” seçeneğine dokunarak metnin çevirisini görebilir. Varsayılan Instagram diliniz ne ise metin o dile çevrilecektir.

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap