Instagram Hikayeler İçin Altyazı Desteği Geliyor

Instagram Hikayeler İçin Altyazı Desteği Geliyor

Instagram, kullanıcıların ses olmadan izlemelerine olanak tanıyan yeni bir “altyazı çıkartması” ile Hikaye videolarını ve Reels’i daha erişilebilir hale getiriyor. Yeni altyazı özelliği, işitme güçlüğü çeken veya işitme engelli kullanıcıların video içeriğiyle etkileşime girmesini kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda kullanıcıların seslerini açık tutmak istemedikleri bir yerdeyken video izlemelerine de bir yol sunacak.

Özellik İlk Olarak İngilizce Konuşulan Ülkelerde Kullanılacak

Bu özellik ilk olarak yalnızca İngilizce konuşulan ülkelerde mevcut olacak. Ancak Instagram bunu yakında diğer ülke ve dillerde de sunmayı planlıyor. Ayrıca altyazılar önce Hikayelere geliyor ve ardından daha geniş bir lansmanla Reels videolarında da test etmeye başlayacak.

Bu özelliği kullanmak için, içerik oluşturucular önce Instagram uygulamasındaki Hikayeler veya Reels Kamerasını kullanarak yeni bir video kaydedecek veya telefonlarının galerisinden yüklemek için bir video seçecek. Ardından, çıkartmalar bölümünü açacak ve konuşmayı metne dönüştürecek yeni “Altyazılar” çıkartmasını seçecek.

Ayrıca, içeriğinizle eşleşecek şekilde resim yazısının stilini, konumunu ve metni ve rengi düzenleyebilirsiniz. Gönderi yayınladığınızda, videonuzun yanında herkesin görmesi için altyazılar görünecektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Instagram Canlı Yayınlarına, Görüntü ve Sesi Kapatma Özelliği Ekleniyor

Instagram, daha önce Threads ve IGTV’de altyazı desteği sunmuştu. Olumlu geri dönüşlerin ardından Hikayeler ve Reels için de özellik genişletiliyor. Sadece tek başına Instagram Hikayelerinin her gün 500 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığı göz önüne alındığında bu yeni özellik daha fazla etki yaratacağı öngörülüyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir