Instagram Gizli Hesap Görme – Gizli Profile Bakma – 2022

Instagram Gizli Hesap Görme – Gizli Profile Bakma – 2022

Bu konumuzda en çok sorulan İnstagram Gizli Hesap Görme hakkında tüm yöntemleri bulabilirsiniz.

İnstagram, büyük bir kitle tarafından kullanılan fotoğraf ve video paylaşmak için tartışmasız en popüler sosyal medya platformudur. İnstagram’da göz alıcı hikayeler, fotoğraflar paylaşarak sevdiklerinizi ve size takip edenlere güncel durumunuz hakkında bilgi verebilirsiniz.

İnstagram sadece kişisel olarak hesap açmanız dışında birde genel kullanım için hesap açmanıza izin verir. Kişisel kullanımda fotoğraflarınızı siz açık yapmadıkça sizi takip etmeyen biri göremez. Genel kullanımda ise çoğunlukla kişisel hesap olarak kullanılmayarak şirket veya gelir kaynaklı hesaplar olarak açılır. Genel hesaplar bilgi, eğlence, eğitim ve benzeri içerikler paylaşır.

Şimdi asıl soruya gelelim. İnstagram’da bir hesap gördünüz ve hesabın tüm içerikleri gizli olduğunu düşünelim. Peki bu hesabın paylaştığı fotoğraf, video ve hikayelerini nasıl görebilirsiniz? Gelin hep birlikte bakalım.

Instagram Gizli Profile Nasıl Bakılır?

Son dönemde bir çok arama motorunda instagram gizli hesap görme yöntemleri pek çok instagram kullanıcısı tarafından sıklıkla aratılmaya başladı. Bunun en önemli sebebi son dönemde instagram kullanıcıları kişisel verilerinin kullanılmasını önlemek amacıyla sadece takipçilerinin bilgilerine erişmesini istemesinden kaynaklanmaktadır. Bir kullanıcı hesabını gizlediğinde malesef o kullanıcının takipçisi değilseniz, tüm paylaşımları size görülmeyecektir. Ancak bunun için son dönemde bir çok taktik ve yeni uygulama geliştirildiğini söyleyebiliriz.

Gelin hep birlikte Instagram Gizli Hesap Görme yöntemlerine en basit işlemden zora doğru ilerleyelim.

1. Takip İsteği Gönderin

Instagram Gizli Hesap Görme yöntemlerinden en etkili olanı, profilini görmek istediğiniz profile takip isteği göndermektir. Profil sahibi sizi tanıyorsa veya güvendiyse takip isteğinizi kabul edecektir.

İsteği gönderdikten sonra sabırlı olun ve isteğinizi cevaplayana kadar bekleyin. Bu süre de karşı tarafın hesap hareketlerini takip edin. Eğer sizi isteğinizi onaylarsa size bildirim gelecektir ve hesabın gizliliği kalkacaktır.

Bu süreçte ortak arkadaşlarınız var ise profilini görmek istediğiniz kullanıcının profilinde ortak arkadaş olduğunuzu belirten bir bölüm vardır. Bu bölümdeki arkadaşların fazla olması isteğin onaylanmasında pozitif etki yaratacaktır.

Eğer gönderdiğiniz takip daveti beklediğiniz sürede yanıt bulmadıysa veya ret edildiğini düşünüyorsanız istek gönderdiğiniz profil sahibine doğrudan mesaj atarak arkadaşlar isteğinizin olduğunu ve kabul etmesi konusunda istekte bulunabilirsiniz.

2. Sahte İnstagram Hesabı Oluşturun

Instagram Gizli Hesap Görme yöntemlerinden ikincisi sahte bir instagram hesabı açmaktır.

Kişisel hesabınızdan takip ve doğrudan mesajlar işe yaramadıysa endişelenmeyin. Sahte bir instagram hesabı açarak tekrar takip etmek istediğiniz profile istek atabilirsiniz. Ancak bu yöntem etik dışıdır ve instagram şartlarına aykırı yöntemdir. Bu nedenle bu riski göz önüne alarak işlemi gerçekleştirin.

Sahte Hesap Oluşturmak için İpuçları:

 • Onaylama şansınızın yüksel olması için bir kız adıyla hesap açmaya çalışın. (Bunun nedeni araştırmalara göre açılan hesapların %60’ının kız ismi olması ve hızlı cevap almalarıdır.)
 • Dikkat çekici göz alıcı bir kullanıcı adı seçin. Karmaşık harf ve sayı kondisyonundan uzak durarak akılda kalıcı basit kullanıcı adı şeçin.
 • Ünlü isimlerin değil, sıradan insan profili oluşturmaya çalışın.
 • Hedefinize merak uyandırmak için hesabınızı gizli tutun.

Tüm gerekli ayarları tamamladıktan sonra, profilini görmek istediğiniz kişinin instagram hesabına takip isteği gönderin. İsteğiniz onaylanmazsa, bir mesaj gönderin ve ikna etmeye çalışın.

3. Ortak Takipçilerden Yardım Alın

Görmek istediğini kullanıcının profilini görmenin bir başka yolu ise sizin ile ortak arkadaşları olan bir arkadaştan yardım almaktır.

Yapmanız gereken tek şey ortak arkadaşı bularak onla iletişime geçerek instagram profilini görmek için yardım istemektir. Eğer arkadaşlarınızda bir destek olmadıysa bu durumda geriye üçüncü taraf uygulamaları ile profili görmek mümkündür.

4.Google Araması Yapın

Bakmak istediğiniz profil daha önce herkese açık bir profil ise google bunu kendi arama motoruna eklemiş olabilir. Bu nedenle google araması yaparak araştırmak istediğiniz kişinin eski gönderilerine ulaşabilirsiniz.

Mevcut kullanıcı adı veya gerçek adı ile google araması yapabilirsiniz.

5. İnstagram Profil Görme Uygulamaları Kullanın

Yukarıdaki üç yolu da deneyerek bir sonuca varamadıysanız artık geriye üçüncü taraf uygulamalarından birini kullanarak görmek istediğiniz profilinin gizliğini açmak gerekiyor. Bunun için internet üzerinden bir çok program ve internet sitesi bulunuyor. Bu konumuzda sizlere instagram profilini görmek için en çok kullanılan profil görme uygulamalarını sizler için seçtik. Gelin hep birlikte Instagram Gizli Hesap Görme programlarına ve yöntemlere bakalım.

Postegro Uygulaması

İnstagramda gizli hesap görmek için ilk kullanacağımız uygulama Postegro uygulamasıdır. 1.7 MB gibi kücük bir dosyaya sahip olan Poestegro uygulamasını Google Play Store’dan indirerek gizli hesap görmek için aşağıdaki adımları yapabilirsiniz. Bu işlemler için haftalık, aylık veya yıllık paket alınması gerekmektedir.

 1. İlk olarak Mağazadan Postegro uygulamasını indirin.
 2. Uygulamaya girin.
 3. Daha sonra Gizli Profilleri Görün butonuna tıklayın.
 4. Açılan kısımda görmek istediğiniz kullanıcı adını yazın ve gizli hesabı gör kısmına tıklayın.
 5. Profil açılacaktır. Tüm hesap geçmişine bu ekrandan bakabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Tüm instagram hesapları üzerinde çalışır.
 • Kullanıcı adı yazmanız yeterlidir.
 • Ücretlidir.

Bestalker Uygulaması

İnstagramda gizli hesapları görebileceğiniz bir başka uygulama ise Scout uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde gizli instagram hesaplarına rahatlıkla bakabilirsiniz.

 1. İlk olarak Mağazadan Bestalker uygulamasını indirin.
 2. Uygulamaya girin.
 3. Daha sonra Ücretsiz Giriş Yap butonuna tıklayın.
 4. İnstagram Kullanıcı adı ve Şifrenizi girerek (fake hesap olabilir) giriş yapın.
 5. Açılan kısımda görmek istediğiniz kullanıcı adını yazın ve gizli hesabı gör kısmına tıklayın.
 6. Profil açılacaktır. Tüm hesap geçmişine bu ekrandan bakabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Gizli İnstagram hesaplarına bakabilirsiniz.
 • Profili kimin takip ettiğini görebilirsiniz.
 • Sizin profilinize kimler bakmış görebilirsiniz.
 • Gizli hikayeleri açabilirsiniz.
 • Fotoğraf ve videoları indirebilirsiniz.
 • Sizi engelleyenleri listeleyebilirsiniz.
 • Ücretsizdir.

GhostFly Uygulaması

Google Play Store üzerinden önerebileceğimiz son uygulama ise GhostFly oluyor. Bu uygulamada diğer uygulamalar gibi 100 bin indirmeyi geçti. Kullanıcı yorumlarına göre yüksek bir uygulama olduğu için bu listeye ekledik.

 1. İlk olarak Mağazadan Bestalker uygulamasını indirin.
 2. Uygulamaya girin.
 3. Daha sonra Ücretsiz Giriş Yap butonuna tıklayın.
 4. İnstagram Kullanıcı adı ve Şifrenizi girerek (fake hesap olabilir) giriş yapın.
 5. Açılan kısımda görmek istediğiniz kullanıcı adını yazın ve gizli hesabı gör kısmına tıklayın.
 6. Profil açılacaktır. Tüm hesap geçmişine bu ekrandan bakabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Gizli İnstagram hesaplarına bakabilirsiniz.
 • Profili kimin takip ettiğini görebilirsiniz.
 • Sizin profilinize kimler bakmış görebilirsiniz.
 • Gizli hikayeleri açabilirsiniz.
 • Fotoğraf ve videoları indirebilirsiniz.
 • Sizi engelleyenleri listeleyebilirsiniz.
 • Ücretsizdir.

Tüm bu uygulamaların ücretli ve ücretsiz versiyonları olduğunu unutmayalım. Bu nedenle daha fazla özelliğe ulaşmak için paket yükseltmesi yapmanız gerekebilir.

Instagram Hesabına Baktığımız Kişi Bizim Baktığımızı Anlar mı?

İnstagram gizliğini konusunda çok fazla kullanıcı tarafından çok soru geliyor. Eğer bir kullanıcı sizin gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanıyorsa profil ziyaretinizi görebilir. Lakin bir kişi uygulama kullanmıyorsa kişiye mesaj veya bir bildirim gitmez. Bu nedenle instagram hesabına baktığınızda karşı tarafın alması kendi elindedir.

Üçüncü Taraf Uygulamaları Güvenli mi?

Bu listede bahsettiğimiz uygulama kullanılarak yapılan yöntemlerde güvenlik için endişeleniyorsanız, bu programları kullanırken fake (sahte) bir hesap ile giriş yapmak doğru olacaktır. Eğer kullandığınız bir başka fake hesap yok ise bir fake hesap açarak uygulamalara giriş yapalım.

Hatırlatmakta fayda var. Tüm uygulamalar gibi bu uygulamada verilerinizden erişim alarak size veri sunmaktadır. Bu nedenle erişim sağlarken verilerinize ihtiyaç duyar. Eğer dikkatli olursanız herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Profiliniz Nasıl Gizli Yapılır?

Instagram’da gizliliğinize değer veren biriyseniz ve Instagram profilinize erişimi engellemek istiyorsanız hesabınızı gizli olarak değiştirebilirsiniz.

 1. Instagram uygulamasına girin.
 2. Sağdaki ekranın altında yer alan ‘ayarları‘ seçin.
 3. Hesap ayarı kısmından ‘gizlilik‘i seçin.
 4. Buradan ‘bağlantılar‘ı ve ardından ‘hesap gizliliği‘ni seçin.
 5. Herkese açık veya özel bir seçenek göreceksiniz. Düğme sola ayarlanmışsa, hesabınız herkese açıktır. Sağa ayarlamak için düğmeye tıklayın, mavi olur, bu da profilinizin artık özel olduğu anlamına gelir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir