Instagram Canlı Yayınlarına, Görüntü ve Sesi Kapatma Özelliği Ekleniyor

Instagram Canlı Yayınlarına, Görüntü ve Sesi Kapatma Özelliği Ekleniyor

Instagram geçtiğimiz aylarda Live Rooms özelliğini sunmuştu. Live Rooms, Clubhouse’a rakip olarak çıkartılmıştı. Şimdi ise Clubhouse’ta bulunan bir özellik Instagram Live içinde sunuluyor.

Instagram sahibi Facebook, Clubhouse ie kapışmaya devam ediyor, çünkü artık Instagram Live yayınladığınızda hem video hem de ses yayınlarınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram Kamera ve Mikrofonu Devre Dışı Bırakma Seçeneğini Sunuyor

Instagram Live kullananlar için, artık yayın yapmak için video veya sesleri kullanmanız gerekmediğini bilmeniz sizi memnun edebilir. İsterseniz boş bir ekran yayınlayabilir veya çevresel seslerin akışınızı engellemesini istemiyorsanız sadece video yayınınızı gösterebilirsiniz.

Instagram Live’da Kameranızı ve Mikrofonunuzu Neden Devre Dışı Bırakabilirsiniz?

Instagram Live’da video veya sesleri devre dışı bırakmanız için sayısız neden vardır.

Yayın yaptığınız yer, insanlar sayesinde aniden gürültülü hale gelebilir. Burada, canlı yayınınızın harici, kontrol edilemeyen ses kaynakları tarafından bozulmasını istemediğiniz için sesi devre dışı bırakmak mantıklı bir seçenek olacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Instagram vs Instagram Lite: Farkları Nelerdir?

Aynı şekilde, aniden video yayınınızın mevcut olmasını istemezseniz, örneğin yanlışlıkla kahvenizi üzerinize dökerseniz, parmağınızı hızlı bir şekilde hareket ettirmek videoyu devre dışı bırakarak gidip temizlemenizi sağlayabilir.

Sadece bu da değil, kameraya girme konusunda biraz utangaç olabilecek insanlar için etkileri var. Video yayınınızı devre dışı bırakabilmeniz sayesinde sadece sesinizle, sizi bir Instagram Canlı sohbete katılmaya veya kendiniz bir şeyler yayınlamaya teşvik edebilir.

Instagram Bu Yeni Özellikleri Neden Getiriyor?

Instagram bu ek özelliklere sahip çünkü sahibi Facebook, Clubhouse ile kıyasıya bir rekabet içerisinde yer alıyor. Bu özellik, Clubhouse’un yıllar önce piyasaya sürdüğü bir özelliktir ve Clubhouse topluluğu arasında popüler olmuştur. Instagram, bu özellikleri bulunmadığı için kullanıcılarını kaybetmek istemiyor.

Sonuç olarak, Facebook ve Instagram sadece çoğunluğu kendine çekmeye çalışıyor. Ayrıca bu özellikleri ekliyor ve platformundaki kullanıcıları diğer platformlara kaybetmemeye çalışıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir