GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın Remaster Versiyonları Geliyor

GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın Remaster Versiyonları Geliyor

Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ın konsollar, mobil ve PC için remaster sürümü geliyor.

Öncelikle, bu haber henüz resmi olarak doğrulanmadı, ancak oyun dünyasının güvenilir iki kuruluşu olan Kotaku ve VGC bu haberi onayladı.

GTA 3, Vice City ve San Andreas Yenileniyor

Rockstar Games, PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, Stadia, iOS ve Android için Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ın remaster versiyonlarını geliştiriyor.

Yeniden yapılanmaların Unreal Engine’de “yeni ve eski grafiklerin” bir karışımı kullanılarak geliştirilecek. Kullanıcı arayüzü de güncellenecek, ancak aynı klasik stili koruyacak. Oynanışla ilgili ayrıntılar paylaşılmazken, yeniden yapılanmaların mümkün olduğunca orijinal oyunlara sadık kaldığı söyleniyor.

Rockstar Games’in önceden satın almış olduğu Ruffian Games (yeni adıyla Dundee), yeni remaster oyunlarının ana geliştirici olacak.

Yeni oyunların, konsollar için Ekim ve Kasım ayı arasında çıkacağı söyleniyor. PC ve mobil sürümlerin muhtemelen 2022’ye kalacağı söyleniyor. Yayınlanan modele gelince, üç oyunun da tek bir pakette satışa sunulacağı söyleniyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Forza Horizon 5’in Haritası Ortaya Çıktı

Ayrıca Rockstar Games, Red Dead Redemption gibi eski oyunları da yenilemeyi planladığını ancak bu planın gerçekleşip gerçekleşmediğini Grand Theft Auto remaster’larının başarısına bağlı olduğunu belirtiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir