Google’dan Android Tabletler İçin “Eğlence Alanı” Özelliği Geliyor

Google’dan Android Tabletler İçin “Eğlence Alanı” Özelliği Geliyor

Google, Android tablet kullanıcılarının filmleri, şovları, oyunları ve kitapları bulabileceği yeni bir tek adres olan “Eğlence Alanı” özelliğini duyurdu. Özellik çeşitli hizmetlerden içerik önerileri gösterecek ve böylece çeşitli uygulamalarda kullanıcılar zaman kaybetmekten kurtulacaktır.

Google, geçtiğimiz yıl Android tablet kullanan kişi sayısında yüzde 30 artış olduğunu söylüyor. Çoğu ailenin kendi aralarında bir Android tableti paylaşmasıyla birlikte, her aile üyesinin birden fazla uygulama arasında geçiş yapmadan istediği içeriği kolayca izleyebilmesi için Eğlence Alanı’nı sunuyor.

Eğlence Alanı Nedir?

Eğlence Alanı üç farklı sekmeden oluşuyor: İzle, Oyun ve Oku.

İzle sekmesi, Hulu, Twitch, YouTube ve diğerleri gibi çeşitli yayın hizmetlerinden video önerilerini ve trend içeriği ortaya çıkaracaktır. Ayrıca, izleyebileceğiniz, kiralayabileceğiniz veya Google TV’den satın alabileceğiniz filmleri ve TV şovlarını da gösterecek.

“İzlemeye Devam Et” seçeneği, en sevdiğiniz diziyi veya filmi izlemeye en son kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanıyacak.

Oyun sekmesi, Google Play oyunlarından oyun önerilerini gösterecektir. Ayrıca “Oynamaya Devam Et” seçeneği de vardır, böylece en son oynadığınız oyuna kolayca geri dönebilirsiniz. Eğlence Alanında listelenen oyunlardan bazıları anında oynatmayı destekleyecektir, yani bu oyunları önce indirmenize gerek kalmadan Android tabletinizde anında oynamaya başlayabilirsiniz.

Oku sekmesi, Google Play Kitaplar’daki kitap önerilerini gösterecektir. Yorgun gözlerinizi dinlendirmek istiyorsanız sesli kitap tavsiyeleri de var. Bu sekme aynı zamanda trend olan veya indirimli kitapları da gösterecek ve seçilen kitaplara ücretsiz hızlı bir şekilde göz atabileceksiniz.

Ayrıca, Eğlence Alanı birden çok profili destekler, böylece ailenizin her üyesi kendi kişiselleştirilmiş içerik önerilerine sahip olabilir.

Eğlence Alanı Tabletler İçin Geliyor

Eğlence Alanı, Android tabletlerini öncelikle içerik izlemek ve tüketmek için kullanma eğiliminde olan kişiler için faydalı olacaktır. Aynı tableti paylaşan aileler için içerik izlemek için de faydalı bir özellik olacaktır.

Google, Eğlence Alanı’nı bu ay Walmart marka tabletlerde kullanıma sunacak. Bu yılın ilerleyen ayalarında ise, bu özellik seçilen tüm Android tabletlere küresel olarak sunacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir