1. Ana Sayfa
  2. İnternet
Trendlerdeki Yazı

Google Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Google Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?
+ - 0

Özellikle cihazları evinizin diğer üyeleriyle paylaşıyorsanız, güvenliğiniz için Google Hesabınızdan çıkış yapmak önemlidir.

Kullandığınız çevrimiçi hizmetler söz konusu olduğunda gizlilik çok önemlidir. Google Hesabınızda 7 gün 24 saat oturumunuzun açık kalması cazip gelse de, özellikle cihazları evinizin diğer üyeleriyle paylaşıyorsanız, bu durum gizliliğiniz için bir tehdit oluşturabilir.

Önerilen Yazı
Google Hakkında Bilmediğiniz 10 Şaşırtıcı Gerçek

Neyse ki, yalnızca oturumu kapatarak Google Hesabınızı korumak kolaydır. Mobil ve masaüstü cihazınızda Google’dan nasıl çıkış yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Web’de Google Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Masaüstü cihazınızda bir Google Hesabından çıkmak için, seçtiğiniz tarayıcıyı açmanız ve Chrome arama sayfası, Gmail veya Drive gibi bir Google hizmetine gitmeniz yeterlidir.

Ardından, ekranın sağ üst köşesinde Google Hesabı profil resminizi bulun. Profil resminize tıklayın ve birden fazla hesapta oturum açtıysanız, oturumu kapatmak istediğiniz hesabı seçin.

İlgili hesabı seçtikten sonra Çıkış Yap’a tıklayın.

Mobil Cihazda Google Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır?

Bir mobil cihazda bir Google Hesabından çıkış yapma süreci basittir ve web üzerinde bir Google Hesabından çıkış yapmaya benzemektedir.

Android veya iPhone’unuzda Google Hesabınızdan çıkış yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Seçtiğiniz tarayıcıda Chrome arama sayfası, Gmail veya Drive gibi bir Google hizmetine gidin.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki Google Hesabı profil resminizi seçin.
  • Ardından, mobil cihazınızda oturum açtığınız tüm Google Hesaplarını göreceksiniz. Oturumu kapatmak istediğiniz hesabı seçin ve Oturumu Kapat öğesine dokunun.

Bu adımları uyguladıktan sonra kolay bir şekilde hesabınızdan çıkış yaptınız. Bu işlem basit, hızlı ve gizliliğinizi korumaktadır.

Google’dan Çıkış Yapmak Hızlı ve Kolaydır

Google Hesabınızdan çıkış yapmak yalnızca birkaç saniye sürer. Süreç ilk başta kafa karıştırıcı görünebilir, ancak aslında oldukça basit bir işlemdir.

Yazar Hakkında

teknoportal.com.tr gündeme dair tüm gelişmeleri ve popüler konuları özgün ve kaliteli bir anlatımla sunmayı amaçlayan dijital içerik paylaşım platformudur.

Yorum Yap