Google Fotoğraflar, Ücretsiz Depolama Alanı Hizmetini Sonlandırıyor

Google Fotoğraflar, Ücretsiz Depolama Alanı Hizmetini Sonlandırıyor

Google, Google Fotoğraflar için 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren ücretsiz depolama alanı hizmetini sonlandıracak. Tüm kullanıcılar 15 GB ücretsiz depolama alanı ile sınırlandırılacak.

1 Haziran’dan İtibaren Ücretsiz Depolama Sona Eriyor

Geçen yıl Kasım ayında Google, 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren Google Fotoğraflar’da yüksek kaliteli fotoğraflar için artık sınırsız ve ücretsiz depolama alanı sunmayacağını duyurmuştu. Şirket, Google Fotoğraflar’daki ücretsiz depolama alanını 15 GB ile sınırlayacağını açıklamıştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google, Android 12 İçin Lansman Tarihini Duyurdu

Yeni düzenlemeye göre kullanıcıların herhangi bir ek depolama alanı için aylık Google One abonesi olması ve ödeme yapması gerekiyor. Google One aboneliği için ödeme yapmaktan kaçınmak istiyorsanız, son tarihinden önce Google Fotoğraflar’a yüklenen fotoğraflar ve videolar yeni 15 GB sınırına dahil olmayacağından, tüm değerli anılarınızı ve önemli fotoğraflarınızı hemen yükleyerek yedekleyebilirsiniz.

Google Fotoğraflar şu anda güncel olarak tüm kullanıcılar için yüksek kaliteli fotoğraflar için sınırsız ve ücretsiz depolama alanı sunuyor. Ancak, önümüzdeki aydan itibaren, yeni fotoğraflar ve videolar için yalnızca 15 GB’lık ücretsiz depolama alanına sahip olacaksınız.

Fakat, daha önce de belirtildiği gibi, bu ücretsiz depolama alanı hizmeti 1 Haziran 2021’den önce yüklenen fotoğraflar ve videolar için geçerli olmayacaktır. Bu nedenle, tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı en kısa sürede Google Fotoğraflar’a yedeklemeniz en iyisidir.

1 Haziran 2021’den sonra, Google Fotoğraflar’a yüklenen tüm fotoğraflar ve videolar 15 GB sınırına dahil edilecektir. Bu kulağa pek hoş gelmese de Google, Fotoğraflar kullanıcılarının kabaca % 80’inin yeni politikanın yürürlüğe girmesinden sonra yaklaşık üç yıl boyunca sınıra ulaşmayacağını iddia ediyor.

Bu değişikliğin Pixel 2 veya daha yenisine sahip olanları için geçerli olmadığı da belirtiliyor. Google Fotoğraflar’da sınırsız, ücretsiz “yüksek kaliteli” fotoğraf yedeklemeleri almaya devam edebilceksiniz. Ancak, Pixel telefona sahip olmayanların, bir Google One aboneliği almaları gerekecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google, 2FA Sistemi’ni Tüm Kullanıcılar İçin Varsayılan Hale Getirecek

Yeni Google Fotoğraflar depolama politikası yürürlüğe girdikten sonra 15 GB’tan fazla depolama alanına ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, bu bağlantıyı izleyerek bir Google One aboneliği satın alabilirsiniz. Ya da ücretsiz depolama alanının yeterli olduğunu düşünüyorsanız bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir