Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

En çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome, düzenli olarak güncelleniyor ve daha stabil hale geliyor. Peki bu popüler tarayıcı Chrome’u yayınlanan en son sürümüne nasıl güncellenir?

Kullandığımız yazılımların güncel olması bizlere sunulan en son özellikleri kullanabilmemizin yanı sıra güvenliğimizin üst seviyeye çıkmasına yardımcı oluyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google Chrome Profili Nasıl Silinir?

Özellikle bizleri internete bağlayan internet tarayıcısını güncel tutmamız bilgisayarımıza gelebilecek tehdit ve saldırılara karşı bizleri koruyor. En çok indirilen ve kullanılan tarayıcı Google Chrome’u nasıl en son sürüme güncelleyeceğinizi bu makalede sizlere anlattık.

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

En çok indirilen ve kullanılan tarayıcı Google Chrome’u güncellemek için ilk olarak Google Chrome’u Açın.

Adım 1: Tarayıcıda sağ üst kısımda bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Açılan menüden Yardım’a sonrasında ise Google Chrome Hakkında’ya tıklayın.

Hakkında kısmı tıkladığımızda açılan ekranda Chrome tarayıcımız  yeni sürümü olup olmadığını otomatik kontrol edecektir.

Kontrol tamamlandığında Google Chrome’un yeni sürümü bulundu ise güncelleştirme otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır.

Adım 2: Güncelleştirme işlemi tamamlandıktan sonra indirilen güncellenmenin uygulanması için tarayıcımızı yeniden başlatmamız gerekiyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google Chrome’da Sekmeleri Gruplandırarak Kullanmanız İçin Nedenler

Tarayıcımızı yeniden başlattıktan sonra yukardaki işlemleri uygulayarak aynı bölümlere giriyoruz işlem başarılı olmuşsa Google Chrome güncel durumda yazısını göreceksiniz. Güncelleme başarız olması durumunda Google Chrome’u denetim masasından bilgisayarımızdan tamamen kaldırıp tekrar yükleme yoluna gidebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir