Google, Android 12 İçin Lansman Tarihini Duyurdu

Google, Android 12 İçin Lansman Tarihini Duyurdu

Arama devi Google, uzun süredir test ettiği Android 12 işletim sistemini ne zaman tanıtacağını resmi olarak duyurdu. Etkinlik her zaman olduğu gibi ilk olarak Sundar Pichai’nin konuşmasıyla başlayacak.

Google, Android 12 İçin Lansman Tarihini Duyurdu

Google, I/O 2021 etkinlikleri için bir program yayınladı. Google, 18 Mayıs’ta gerçekleşecek bu etkinlikte uzun süredir beklenen Android 12’yi tanıtacak.

Klasik olarak, üç günlük Google I/O konferansı CEO Sundar Pichai’nin konuşmasıyla başlayacak. Daha sonrasında Google’ın CEO’su, birkaç aydır test edilen Android 12’nin tanıtımıyla başlayacak. İşletim sisteminin en son sürümü, hem Google tarafından geliştirilen hem de iOS’ta zaten mevcut olan işlevlere sahip olacaktır. Bu şaşırtıcı değil, çünkü son yıllarda rakip iki işletim sistemi giderek benzer hale geldi.

Sunumdan sonra, Android 12’de yeni teknolojileri ve API’leri en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı anlatan ikinci bir geliştirici konuşması olacak. Etkinlik zamanına kadar Google’ın bazı yenilikleri gizli tutmak istediği için tüm programı önceden yayınlamadığını bilmenizde fayda var. En azından erişilebilirlik, reklamcılık, artırılmış gerçeklik, Google Asistan, makine öğrenimi ve akıllı ev gibi konular üzerinde bilgiler aktarılacağı ve konuşulacağı kesin bir durum. Android 12 ile ilgili önümüzdeki haftalarda gelecek olan bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir