GameLoop Nedir? Nasıl Kullanılır? Bilmeniz Gereken Her Şey

GameLoop Nedir? Nasıl Kullanılır? Bilmeniz Gereken Her Şey

GameLoop, PC’de bulunan ve mobil oyunları çalıştırmanıza izin veren resmi bir Android emülatörüdür. Aylık 50 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir ve kütüphanesinde binlerce oyun mevcuttur.

GameLoop’un ne olduğunu ve nasıl çalıştırılacağını merak ediyorsanız, GameLoop platformu hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu konumuzda bulabilirsiniz.

GameLoop Nedir?

GameLoop, 2018’de Tencent Gaming Buddy adı altında başlayan resmi bir Android emülatörüdür. Platform aracılığıyla PC’nizde oynayabileceğiniz devasa bir mobil oyun kataloğuna sahiptir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Steam Profili İçin Özel Bir URL Nasıl Oluşturulur?

Son zamanlarda, filmleri ve TV şovlarını yayınlamanıza veya sırasıyla indirip okumak için kitaplar bulmanıza olanak tanıyan bir yeni sekmede eklendi.

Açıkçası, bu emülatorün çeşitli cihazlarda çalışabileceği ve size akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden çok daha büyük bir ekran sağladığı için birçok avantajı vardır.

GameLoop’u Hangi Cihazlarda Çalıştırabilirsiniz?

GameLoop yalnızca Windows PC’de kullanılabilir. Bunun nedeni GameLoop’un Microsoft’a ait bir API olan DirectX’i kullanmasıdır.

GameLoop’u bir Mac üzerinde çalıştırmak istiyorsanız, bunu yapmak için bir Sanal Makine kullanmanız gerekecektir.

GameLoop’u Çalıştırmak İçin Gereken Gereksinimler

PC oyunlarının bir dezavantajı, oynamak istediğiniz şeyi çalıştırmak için gerekli özelliklere sahip olduğunuzdan emin olmanız gerektiğidir. Neyse ki GameLoop’u çalıştırmak için sistem gereksinimleri son derece düşüktür ve bu da onu çok erişilebilir bir platform haline getirir.

GameLoop Minimum Sistem Gereksinimleri

GameLoop’u çalıştırmak için cihazınızın bu minimum özellikleri karşılaması gerekir.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 (64 Bit)
 • İşlemci: Intel Core i3 560 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
 • Bellek: 3 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 587
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 1 GB depolama alanı

GameLoop Önerilen Sistem Gereksinimleri

Ancak mümkünse, GameLoop’u çalıştırdığınız cihazın kesintisiz olarak sorunsuz bir şekilde oynayabilmesi için aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 (64 Bit)
 • İşlemci: Intel Core i3 2.6 GHz
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
 • Bellek: 4 GB RAM
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 1 GB depolama alanı

Bant Genişliği Gereksinimleri

GameLoop’ta yer alan oyunların tümü çevrimiçi oyun özelliklerine sahip değildir, ancak COD Mobile, PUBG Mobile ve Free Fire gibi en popüler oyunlarda vardır.

Genel kural, 3 Mbps indirme hızının 30 ms ping veya daha düşük bir internet hızının çevrimiçi oyunlar oynamak için yeterince iyi olacağıdır. Ping, gecikmenizi ölçtüğü için en önemli faktördür; online oyunlar üzerinde büyük bir etkisi vardır. Ancak, güvenli tarafta olmak için en az 5-10 Mbps ile daha iyi durumda olursunuz.

Diyelim ki çevrimiçi oyun oynayabilmek için en az 3 Mbps’ye ihtiyacınız var, güvenli tarafta olmak için evinizdeki insan sayısıyla çarpımlara ihtiyacınız olacak, yani evinizde interneti kullanan üç kişi olsaydı, çevrimiçi oyunları işlemek için minimum 12-15 Mbps’ye ihtiyacınız olacak.

Bant genişliğinizin nasıl eşleştiğini öğrenmek için bir internet hız testi yapabilirsiniz. Sonuçlarınız harika değilse, Wi-Fi hızınızı düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

PC’de Mobil Oyunlar Oynamak için GameLoop’u Kullanabilirsiniz

GameLoop, PC’de mobil oyunlar oynamak için harika bir emülatördür. 8 Ball Pool, COD Mobile ve PUBG Mobile gibi popüler oyunları cep telefonunuzdan daha güçlü bir sistemde oynamak istiyorsanız GameLoop’u indirmek ve nasıl kullanılacağına dair ipuçlarını öğrenmek bunu başarmanın en iyi yolu olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir