Fuchs Sports Nedir? Ücretli mi? Nasıl İzlenir?

Fuchs Sports Nedir? Ücretli mi? Nasıl İzlenir?

Ülkemizde uzun zamandır TFF 2.Lig ve 3.Lig yayın hakları sadece misafir takımın isteği doğrultusunda istediği bir yayın ağı (youtube veya yerel televizyon kanalları) ile yayınlanıyordu. Son dönemde ise 2.Lig ve 3.Lig takımlarına olan ilginin artması ve istenilen futbol seyir kalitesinin yakalayamaması nedeniyle çok fazla şikayet vardı. TFF ise bu konunun mutlu sonuca ulaştırılması için yayın hakları satışı için ihale gerçekleştirdi. 7 Ekim 2022 tarihinde yapılan ve nihai sonuca ulaşılan ihale ile birlikte 2022-2023 sezonundan itibaren maçlar 5 yıl süre ile Fuchs Sport Türkiye tarafından yayınlanacak.

Fuchs Sports Nedir?

Fuchs-Sports, Lüksemburg merkezli Fuchs Group şirketinin bünyesinde bulunan ve 40 milyon avro sermayesi olan ve yıllık 6 milyar avro varlığı yöneten bir grubun yan kuruluşudur.

Fuchs-Sports, dijital medya aracılığı ile yayıncılık yapan ve altyapı olarak tabir edilen spor kulüplerinin maçlarını yayınlayarak hem kendilerinin hem de kulüplerin gelir elde etmesini amaçlamaktadır.

Tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Fuchs Sports Ücretli mi?

TFF ile Fuchs Sports Türkiye arasında yapılan anlaşma ile birlikte maçlar ücretsiz olarak Fuchs Sports resmi internet sitesi üzerinden dijital hizmet ağı ile 92 takımın maçları canlı olarak yayınlanacaktır.

Ayrıca internet sitesi üzerinden maç özetleri, fikstür ve puan durumu olmak üzere bir çok detay yere alacak.

Fuchs Sports Nasıl İzlenir?

Maçların yayını için tam resmi olarak bir açıklama yapılmasa da şuanda hali hazırda Fransa ve Belçika maçlarının yayınlandığı Fuchs Sports resmi internet sitesi üzerinden yayınlanması bekleniyor.

İlerleyen günlerde kesinleşmesi ile birlikte buraya linki koyacağız.

Ayrıca Google Play ve App Store üzerinden ”Fuchs Sports” diye aratarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Fuchs Sports Hangi Ülkelerde Var?

Fuchs Sports, Fransa Futbol 4.Lig, 5.Lig ve Belçika alt liglerinin yayın haklarını elinde bulundurarak maçları canlı yayınlamaktadır.

Fuchs Sports ile Takımlar Para Kazanabilecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu ve Fuchs Sports ile yapılan TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig yayın haklarının 2022-2023 sezonundan itibaren 5 yıl boyunca bu liglerde mücadele eden 92 takımın gelirleri kalıcı olarak sağlanacaktır. Ayrıca lige olan ilgilinin artması ile birlikte futbolcuların transferleri ve ülkeye olan kazanımları artması beklenmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir