Fortnite Battle Royale İpuçları Ve Püf Noktaları

Fortnite Battle Royale İpuçları Ve Püf Noktaları

Fortnite Battle Royale’de en iyi olmak kolay bir iş değil ve her seferinde bir Zafer Royale elde etmenin kesin bir yolu yok. Bununla birlikte, her  oynadığınızda ilk ona  gireceğinizi garanti edemesek de, Fortnite Battle Royale oynama kılavuzumuz, akranlarınızdan daha sık hayatta kalmanıza yardımcı olacaktır.

İşte Fortnite Battle Royale’de en iyi arkadaşlarınızı yenmek için bilmeniz gereken her şey:

Yeni başlayanlar için Fortnite Battle Royale İpuçları

1. Meşgul Alanlardan Kaçının

Kesinlikle girmeye zorlanana kadar haritadaki yoğun noktalardan uzak durarak Fortnite Battle Royale’de hayatta kalma şansınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitch’te Başarılı Olmanın En İyi Yolları

Haritanın daha kalabalık bölgelerine inmek, genellikle size en iyi ganimetleri ve silahları sağlayabilir, ancak oyunda yeniyseniz, erken ölme olasılığınız daha yüksektir.

2. Bina Çatılarında Dolanın

Bir binanın boş olduğundan emin değilseniz, çatıdan girmek normalde daha güvenli bir seçenektir. Üst kata çıkarken veya kapılardan geçerken vurulma şansınız daha azdır ve genellikle çatıda saklanan bir sandık vardır, bu da size harika bir silahı yere indirmeniz için çok daha fazla şans verir.

Mükemmel bir iniş yapmak biraz zaman alabilir, ancak bir kez indiğinizde çatılara inmek kesinlikle daha iyi bir seçenek olacaktır.

3. Asla Düz Bir Çizgide Koşmayın

Bazen siper almaktan ve çembere girmek için kaçmaktan başka seçeneğiniz olmaz. Ama düz bir çizgide koşarak keskin nişancıların işini kolaylaştırmayın. Az da olsa yön değiştirmeye devam edin ve çok zıplayın. Bu, bir keskin nişancının seyahat yönünüze atış yapmasını zorlaştıracaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Valorant Rank ve Rütbe Sıralama Sistemi Nasıl Çalışır?

‘Z’ şeklinde koşmak ve hatta ara sıra eğilmek, hayatta kalma şansınızı artırmak için yapabileceğiniz şeylerden sadece bir tanesidir. Çılgın görünebilirsin, ama en azından bu çok yetenekli snapper, öldürme vuruşunu yapamayacak.

4. Oyun İçi Sesi Yüksek Tutun

Müzik dinliyorsanız veya sesi kısıyorsanız, ipuçlarının yarısını kaybediyorsunuz. Yakındaki bir hazine sandığının hafif şıngırtısını veya üst katlarda sürünen bir düşmanın ayak seslerini duyamayacaksınız. İdeal olarak, Fortnite Battle Royale becerilerinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bir çift kulaklık takmanız ve dikkatinizi başka hiçbir şeyle meşgul etmemeniz gerekir.

5. Kapılarla Akıl Oyunları Oynayın

Battle Royale gibi oyunlardaki genel tavsiye , diğer oyuncuların orada olduğunuzu görmemesi için kapıları arkanızdan kapatmaktır. Ancak bu kendi riskleriyle birlikte gelir. Kapı kapalıysa, etrafta silahlar, sandıklar ve cephane olabileceğinden, potansiyel olarak bir silahlı çatışmaya yol açabileceğinden diğer oyuncuları içeri girmeye teşvik eder.

Kapının açık olduğunu görürlerse, özellikle oyunun başlarında herkesin bir şeyler ararken, onu terk etmeye ve daha kolay seçimler bulmaya karar verebilirler.

6. Sniping Yaparken Çömel

Battle Royale’deki en iyi keskin nişancılar, onları hayatta tutan ve daha iyi nişan almalarını sağlayan birkaç teknik bilenlerdir. Bir keskin nişancı olarak hayatta kalmak istiyorsanız, çömeldiğinizden emin olun.

thumbnail
Önerilen Yazı
FIFA 22 Duyuruldu! FIFA 22 Fragmanı, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çömelme, rakibinize sizden daha az atış yapmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hedefinizi sabit tutmanıza da yardımcı olur. Birini uzaktan vurmaya çalışıyorsanız bu gerçekten yardımcı olur.

7. Vurulduğunuzda Panik Yapmayın

En başarılı oyuncular, hayatta kalmak için hızlı düşünmeniz ve hesaplanmış kararlar vermeniz gerektiğini anlar. Bir keskin nişancı kafanıza tam isabet etmedikçe, ilk kurşun normalde ölümcül değildir. Tetikçiyi aramak için aynı yerde durmayın ya da şaşkına dönün. Biraz siper alın, sonra yangının nereden geldiğini bulun ve misilleme yapın. Nişancıyı bulmak ve artık onların görüş alanında değilseniz misilleme yapmak çok daha kolay.

Gizlemek başka bir uygun çözümdür. Bir köşede koşmak, bir uçurumun kenarında gözden kaybolmak veya bir nesnenin arkasına sığınmak çoğu zaman en güvenli seçenektir.

8. Diğer Oyuncuların Savaşmasına İzin Verin

Bir silahlı çatışmada diğer iki oyuncuyu görebiliyorsanız, genellikle en iyisi siper almak, sabırla beklemek ve onları serbest bırakmalarına izin vermektir. Muhtemelen bu süreçte birbirlerine zarar verecekler ve kazananı daha zayıf bırakacaklar.

Silahlı savaş biter bitmez, kazanan normalde gidip kaybedenin düşürdüğü her şeye bayılır, size gardları kapalıyken saldırmak ve iki çok hediye toplamak için mükemmel bir fırsat verir.

9. İnşa Etmeye Hazır Olun

Battle Royale’de o kadar çok unsur var ki, ihtiyaç duyacağınız tüm hayatta kalma araçlarına ayak uydurmak zor olabilir. Fortnite’ta Acemi olsanız bile, muhtemelen silahlara, cephaneye ve tıbbi malzemelere ihtiyacınız olacağını zaten biliyorsunuzdur. Ancak, inşaat malzemeleri neredeyse aynı derecede önemlidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? GTA 6 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Öldürücü bir öfkeyle üzerinize gelen daha güçlü bir oyuncu mu? – Binaya geçin. Bir duvar örebilir veya yukarı çıkabilirsiniz. Her iki durumda da, durum ortaya çıkarsa, sonuna kadar hayatta kalmak için inşaat malzemelerine ihtiyacınız olacak.

10. En İyi Ganimeti Bulun

Yukarıda belirttiğimiz gibi, daha kalabalık alanlardan kaçınmak en iyisidir. Ancak, iyi ganimet bulma olasılığının daha yüksek olduğunu da bilmelisiniz. Kasabalar, ganimet kutuları ve hatta lamalar hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğunuz temel şeyleri taşıyor. Etrafta koşarken binaları, araçları ve diğer yapıları kontrol edin, ancak diğer oyuncuların da aynı şeyi yaptığına dikkat edin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir