1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook’un Komşuluk İlişkilerini Artırmayı Amaçladığı Yeni Özelliği: Facebook Neighborhoods

Facebook’un Komşuluk İlişkilerini Artırmayı Amaçladığı Yeni Özelliği: Facebook Neighborhoods
+ - 0

Facebook Neighborhoods, sizin ve komşularınızın bulunduğunuz yere göre çevrimiçi bir topluluk oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliktir.

Sosyal ağ Facebook, Ekim 2020’de bu özelliği test etmeye başladı. Şimdi bu özelliğin testlerini daha da genişletti.

Yakındaki Komşularınızla İlişkilerinizi Artırın

Facebook Neighborhoods, insanların yakınlarda yaşayan başkalarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Facebook’a göre, Neighborhoods “yerel işletmeleri desteklemek, yerel gruplarda tavsiye ve ipucu istemek, destek sunmak veya ortak ilgi alanlarını paylaşan komşularla tanışmak” için kullanılabilir.

Facebook’ta gruplar aracılığıyla komşularınızla bağlantı kurmak zaten mümkün. Ancak Facebook bu süreci daha da erişilebilir hale getirmeye karar verdi ve bu amaç için özel bir araç sunuyor.

Facebook Neighborhoods’u kullanmak zorunda değilsiniz. Bu yüzden, katılmak isteyip istemediğinize karar vermek tamamen size bağlıdır.

Facebook Neighborhoods Özelliği Nasıl Çalışır?

Bu özellik, Android ve iOS’ta Facebook uygulaması aracılığıyla kullanılabilir. Facebook uygulamasında bulunan ayrı bir bölümdür. Ayrıca Facebook Neighborhoods kullanabilmek için en az 18 yaşında olmalısınız.

Kendi mahallenize katılabilir ve orada komşularınızla mesaj yazarak, tartışmalara katılarak, anketlere katılarak veya soruları cevaplayarak etkileşime girebilirsiniz. Dilerseniz yakındaki mahalleleri keşfetmek için yakındaki mahalleleri de inceleyebilirsiniz.

Benzer komşuları bulmak ve onların sizi tanımasına yardımcı olmak için ilgi alanlarınızı belirleyebilir, favori yerler ekleyebilir ve hesabınız için bir biyografi oluşturabilirsiniz.

Facebook Neighborhoods Özelliği Güvenli Mi?

Facebook, platformundaki sayısız gönderiyi sürekli olarak denetlemeye çalışır. Bununla birlikte, bu yeni aracın, Facebook için bazı yeni zorluklar getirmesi olasıdır.

Yine de şirket, Neighborhoods’un güvenli ve kapsayıcı olacağından emin görünüyor. Facebook Neighborhoods’ta oluşturulan içerik, yönergelerini ihlal ederse, anında kaldırılır. Ayrıca size şüpheli görünen herkesi istediğiniz gibi engelleyebilirsiniz.

Ayrıca şu anda, Facebook Neighborhoods sadece Kanada’da kullanıma sunuldu. Yakında ABD’de kullanılmaya başlayacak ve daha sonrasında tüm bölgeler için sunulacak.

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap