Facebook’ta Kapanan Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook’ta Kapanan Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Hedef kitlesine ulaşmak için Facebook ve İnstagram reklamlarını tercih eden işletme sahibi veya girişimciyseniz siz hiçbir şey yapmamış olsanız dahi aniden reklam hesabınız kapatılabilir.

Telaşa kapılmanıza gerek yok. Eğer Facebook reklam ilkelerini ihlal edecek önemli bir hata yapmadıysanız, bu konuda anlattığımız adımları sırasıyla gerçekleştirerek reklam hesabınıza kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Adımlara başlamadan önce eğer İnstagram veya Facebook özelinde reklamlarınızı yöneten bir işletmeyseniz ve hala Business Manager hesabınız yoksa hemen oluşturun. Reklam hesabınıza, Facebook ve instagram sayfanızı bağlayın. Kapatılma durumlarında daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

1- Destek Ekibi ile Başvuru Yapın

Facebook veya instagram hesabınızda reklam hesabınızın kapatıldığına dair bir uyarı gördüyseniz, hemen başvuru yap butonuna tıklayıp onlarca farklı formu doldurarak telaş içerisinde hareket etmeyin.

Bu formları doldurarak da 7-14 gün içerisinde sonuç alabilirsiniz ancak Facebook destek ekibi ile iletişime geçme seçeneğiniz açıksa direkt olarak bir Facebook temsilcisinin sizin adınıza açtığı başvurular, daha hızlı sonuç almaktadır.

Bunun için öncelikle bir sonraki sayfada göreceğiniz linki ziyaret ederek reklam hesabınızın adı veya numarasını girerek adımları takip edin. Messenger üzerinden bir Facebook temsilcisine bağlanın ve sorununuzu anlatın.

Link: facebook.com/business/help/support

Facebook temsilcisi sizin adınıza bir talep oluşturursa artık tek yapmanız gereken sonucun gelmesini beklemek olacaktır. Bu süre 1-7 iş günü sürebilmektedir. Genelde 48 saat içerisinde çözüme kavuşmaktadır.

*Eğer Business Manager kullanmıyorsanız veya düzenli reklam veren bir işletme değilseniz, bu sayfadan müşteri temsilcisine ulaşamama şansınız yüksektir. Diğer adımlar ile devam edin.

2- Form Üzerinden Başvuru Yapın

Aşağıdaki linke masaüstü bir cihazdan giriş yapın, başka bir nedeni ve reklam hesabınızı seçerek mesaj bölümüne şunu yazın:

Reklam hesabımda Facebook reklam ilkelerini ihlal eden bir durum yoktur. Tekrar incelenmesini talep ediyorum.

Link: facebook.com/help/contact/2026068680760273

Bu form üzerinden geri dönüş almanız 1-7 gün sürebilir. Bu bölümde reklam hesabınızı göremez veya başvuru yapamazsanız bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

3- Hesap Kalitesini Kontrol Edin

Aşağıdaki link üzerinden “Facebook Hesap Kalitesi” sayfasına masaüstü bir cihazdan giriş yapın.

Link: facebook.com/accountquality

“Hesap Sorunları” ve “Facebook Hesabı” sekmeleri altında hesabınızda herhangi bir kısıtlama olup olmadığını kontrol edin. Eğer kısıtlama varsa “Değerlendirme Talep Et” butonuna tıklayarak başvuru yapın.
* Başvurunuza cevap gelmesi 1-7 gün sürebilir.

4- Manuel Başvuru Yapın

Önceki adımlardan hiçbirinden sonuç alamadıysanız, reklam hesabınız kapatıldı uyarısı aldığınız yerdeki ki “Daha Fazla Bilgi Al” veya “Değerlendirme Talep Et” butonlarına tıklayarak manuel başvuru oluşturun.

Değerlendirme talep ederken Facebook reklam ilkelerinize uyduğunuzu, bunun bir hata olabileceğini, reklam vermeye devam etmek için tekrar değerlendirme talep ettiğinizi size sunulan karakter sayısı kapsamında olabildiğince detaylı yazın.

Manuel başvuruların sonuç alması 1-14 gün sürebilir. Bu süreçte farklı formlar üzerinden tekrar başvuru oluşturmayın. Aynı reklam hesabı için birden fazla başvuru zaten kabul edilmiyor.

Muhakkak inceleyin!
Reklam hesabınız kapatılmış olsun veya olmasın, birkaç saatinizi ayırarak Facebook Reklam Politikaları ve ilkelerini aşağıdaki link üzerinden okuyun. Bu sayede yaşayabileceğiniz sorunları olabildiğince azaltabilirsiniz.

Link: facebook.com/policies/ads

Bunlara ek olarak Facebook ve lnstagram hesabınızın muhakkak çift faktörlü doğrulamasının açık olduğundan, Facebook profilinizde gerçek fotoğrafınızın bulunduğundan ve Facebook adınızın kimliğinizde yazan ile aynı olduğundan emin olun. Facebook’un ek belge talebinde bulunurken dikkat ettiği temel 3 nokta bu olacaktır.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir