Facebook Messenger Ne Zaman Uçtan Uca Şifreleme Sunacak?

Facebook Messenger Ne Zaman Uçtan Uca Şifreleme Sunacak?

Facebook Messenger’ın kullanımı kolaydır ve harika özelliklere sahiptir. Üstelik Messenger’ı hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar, ilgili varsayılan uçtan uca şifreleme eksikliğini bulabilir.

Durum böyle olunca birçok kişi, hizmetin varsayılan olarak ne zaman uçtan uca şifreleme sunacağını merak ediyor.

Facebook Messenger Ne Zaman Uçtan Uca Şifreleme Sunacak?

Facebook, Messenger’a varsayılan uçtan uca şifreleme getirme planlarını duyurdu.

Bu, Messenger’ın Politika Direktörü Gail Kent tarafından Facebook Haber Odasında Nisan 2021’de yayınlanan bir gönderide açıklandı.

Ancak Gail Kent, çalışmanın uzun vadeli bir proje olduğunu da sözlerine ekledi. Kullanıcılar, en erken özelliğin 2022’de piyasaya sürülmesini beklemelidir.

Facebook Messenger Neden Hala Şifrelenmiş Değil?

Tüm Facebook kullanıcılarının kabul edeceği bir şey, Messenger’a erişmenin ne kadar kolay olduğudur. İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan hesabınıza kolayca giriş yapabilirsiniz. Facebook, aynı anda birden fazla cihazda hesabınıza giriş yapmanıza bile izin verir.

Messenger’ın bir başka özelliği de, sohbetlerinizin kullandığınız her cihazda senkronize edilmesidir. Ancak bu, varsayılan uçtan uca şifreleme sunan mesajlaşma platformları için söylenemez.

Bunların çoğuna aynı anda yalnızca bir cihazdan erişebilirsiniz ve bir cihaz değiştirildiğinde, sohbetler yedeklenmedikçe tüm eski mesajlar kaybolur. Ve bu durumda, artık uçtan uca şifreli değildirler.

Facebook’un platformu kolayca erişilebilir tutma çabası, Messenger’da varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyi henüz sunmamasının nedenidir.

Messenger Sohbetlerinizin Gizliliği Hakkında Endişelenmeli Misiniz?

Normalde, Messenger’daki konuşmalarınızın gizliliği konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. Şifreli mesajlar göndermek ve almak istiyorsanız, Gizli Konuşmalar özelliğini kullanabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Facebook Messenger Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Ancak, varsayılan uçtan uca şifreleme sunan bir mesajlaşma platformu kullanmayı tercih ederseniz, birçok alternatif mevcuttur. Diğer uygulamaları deneyebilir ve başka uygulamalara şans verebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir