1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook Messenger Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Facebook Messenger Nasıl Devre Dışı Bırakılır?
+ - 0

Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız, Facebook Messenger’ı devre dışı bırakmaz. Facebook Messenger’ı nasıl doğru bir şekilde devre dışı bırakacağınızı bu konumuzda bulabilirsiniz.

Çoğu kişi, bir Facebook hesabını silme ve devre dışı bırakma arasındaki farkı bilmektedir. Facebook’u devre dışı bırakırsanız, hesabınızı geçici olarak silmiş olursunuz ve istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Facebook’u silerseniz verilerinizi kalıcı olarak kaldırmış olursunuz.

Ancak, Facebook hesabınızı devre dışı bırakmak Facebook Messenger’ı devre dışı bırakmaz. İnsanlar yine de sizi görebilecek ve sizinle iletişim kurmaya çalışabilecektir.

Facebook Messenger Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Facebook Messenger’ı devre dışı bırakmadan önce, Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Facebook hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra Facebook Messenger’ı devre dışı bırakabilirsiniz.

Unutmayın, Facebook hesabını devre dışı bırakmak ve Facebook hesabını silmek farklı anlamlara gelmektedir.

Facebook Messenger’ı devre dışı bırakmak için izlemeniz gereken basit adımlar:

  • Messenger uygulamasını açın.
  • Sol üst köşedeki profil resminize dokunun.
  • Aşağı kaydırın ve Yasal Bilgiler ve İlkeler’i seçin.
  • Sonraki ekranda Messenger’ı Devre Dışı Bırak’ı seçin.
  • Şifrenizi girin.
  • Devam et’e dokunun.

Facebook Messenger’ı yeniden etkinleştirmek için, kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Messenger uygulamasında tekrar oturum açabilirsiniz.

Messenger’ı Devre Dışı Bıraktığınızda Ne Olur?

Facebook Messenger’ı devre dışı bıraktığınızda, hiç kimse uygulamada profilinizi göremeyecek veya mevcut sohbetlerde size mesaj gönderemeyecek.

Messenger’ı yeniden etkinleştirmek, ana Facebook hesabınızı da yeniden etkinleştirecektir. Yalnızca Messenger hizmetini korumak istiyorsanız, Facebook hesabınızı ikinci kez devre dışı bırakmanız gerekecektir.

Facebook hesabınızı tamamen silerseniz, Messenger’a erişiminizi de kaybedeceğinizi unutmayın. Ne yazık ki, bir Facebook profilini korumadan Messenger’ı tutmanın bir yolu yok.

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap