Euro Truck Simulator 2 1.45 Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 1.45 Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 için 1.45 Açık Beta güncellemesi artık denenebilir ve test edilebilir bir hale geldi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Euro Truck Simulator 2 Mod Nasıl Yüklenir? ETS 2 Mod Yükleme Rehberi

Bu yazımızda Euro Truck Simulator 2 1.45 Açık Beta’nın oyuna neler getirdiğine göz atacağız.

Hannover Rework

Almanya’nın Hannover şehri 1.45 için tamamen yenilendi. Almanya daha önce yenilenmiş ancak şehirleri eski tasarımda kalmıştı şimdi ise sıfırdan yapılan çalışmalarla Hannover gerçeğe uygun olarak hazırlandı. Tasarımlar için mümkün olunanın en iyisi yapılmaya çalışılmış.

Avusturya’da olduğu gibi yenilemeler neredeyse tüm şehirler silinip neredeyse sıfırdan yapıldı. Şehir merkezi yenilendi ve yeni ekonomik bölgeler eklenerek tamamen farklı bir yerleşim düzeni oluşturuldu. Ticaret fuarı merkezi olan Hannover Messe ise 1:1 ölçekte oyuna dahil edildi.

Satın Alınabilen Tanker Dorseler

Uzun süre sonra oyuna satın alınabilen tanker dorseler geldi. Bu güncellemede sadece iki farklı tipte tanker dorse eklendi.

Bu dorseler, yakıt tankeri ve kuru dökme yük silo dorsesi. Her iki tür dorsenin de farklı kişiselleştirme ve özelleştirme seçenekleri mevcut olacak. Gelecekte tanker dorselerin diğer modelleri de oyuna eklenecek.

Yakıt tankerinde sıvı yakıtlar taşınacak. Silo tanker dorselerde 4 farklı karoser tipi var (Single, Double, B-double, HCT). ETS 2’de bu dorselerde çimento, kum veya tahıl gibi bir dizi dökme yük malzemesi taşınabiliyor.

Krone Trailer Pack DLC Güncellemesi

1.45 güncellemesi ile birlikte Almanya’nın Werlte şehrine Krone fabrikası geliyor. Ayrıca Krone Trailer Pack DLC’sine sahip olan kullanıcılar iki yenir dorseye sahip olacak.

Oyuna eklenecek bu iki dorse Profi Liner Building dorsesi ve Paper Liner dorse modelleri olacak. Bu dorseller ile birlikle gübreler, tohumlar, bitki toprakları, yer karoları, kiremitler, tuğlalar taşınabilecek. Orijinal Krone boyamaları, kenarlıklar, palet dolapları, lastik dolapları ve tamponlar isteğe bağlı olarak dorseye eklenebiliyor. Kabin için ise 5 yeni Krone aksesuarı oyuna eklendi.

Avusturya ve Hannover için Özel Şehir Tanıtım Sahneleri

Avusturya şehirleri ve Almanya’nın Hannover şehri için yeni tanıtım sahneleri oyuna eklendi.

Yeni bir profil oluşturduğunuzda bu şehirlerden birinde oyuna başlarsanız bu sahneleri göreceksiniz.

Convoy için Opsiyonel Mod Desteği

Multiplayer oyun modu Convoy için isteğe bağlı modlar özelliği geldi. Oturum sahibinin oyunundaki gerekli tüm modları yüklemenize gerek kalmadan Convoy oturumlarına katılmanıza izin veriyor. Bu özelliği kullanmak istediğinizde hem sunucu ayarları hem de istemci tarafında aktifleştirme seçenekleri oluyor. Çoğu durumda oturumda eksik olan modu görüntülemeyeceği belirtilmiş ancak bazı durumlarda örnek olarak bir oyuncu sizde olmayan bir aracı kullanıyorsa aynı boyutta renkli bir placeholder/yerine çıkacak olan bir kutu görünecek.

Mod yapımcıları “mp_mod_optional” komutunu kullanarak modlarını convoy sunucularının görmeyeceği şekilde belirleyebilir.

Yağmur Sensörü

Günümüzdeki araçlarda en güvenli özelliklerden biri olan yağmur sensörü, 1.45 ile birlikte oyuna ekleniyor.

Bu özellik silecekleri birinci kademeye getirdiğinizde aktif olacak. Yağmurun hızına ve şiddetine bağlı olarak özellik sileceklerin kademesini otomatik olarak ayarlayacak.

Oynanış ayarlı kısmından bu özelliği açabilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.

Erişilemeyen Yol İşaretlerini Gizleme Seçeneği

Bu güncellemeyle birlikte oyunda erişilemeyen/sürülemeyen yollarda çıkan X işaretlerini kaldırabilmek için yeni bir özellik ekleniyor.

Bu ayarı etkinleştirdikten sonra dikkatli olmalısınız gerekiyor aksi takdirde kapalı yollarda olacak olan görünmez duvarlara çarpabilirsiniz.

Değişiklikler Listesi

Harita

  • Hannover Yenilemesi
  • Krone Üretim Tesisi, Werlte (Krone Trailer Pack DLC gerektiriyor)

Oynanış

  • Convoy için opsiyonel Mod desteği
  • Yağmur Sensörü Özelliği
  • Avusturya ve Hannover özel şehir tanıtımları
  • Erişilemeyen yol işaretlerini gizleme seçeneği

Araçlar

  • Satın Alınabilir Tanker Dorseler (Dry Bulk and Fuel Tank)
  • Krone Paper Liner dorsesi, Krone Profi Liner Building dorsesi ve Krone kabin aksesuarları (Krone Trailer Pack DLC gerektiriyor)

Beta Programına Nasıl Katılırım?

Açık betaya katılmak isterseniz, bu sürümü Steam’deki public_beta dalında bulabilirsiniz. Erişim yolu şu şekildedir: Steam → Oyun Kütüphanesi → Euro Truck Simulator 2’ye sağ tıklayın ve Özellikler penceresinde Betalar sekmesine gelin. public_beta → 1.45 seçin. Şifre gerekmeyecektir. Eğer olmuyorsa Steam istemcinizi yeniden başlatmayı deneyin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir