Euro Truck Simulator 2 1.44 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 1.44 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı

Euro Truck Simulator 2 için 1.44 Açık Beta güncellemesi artık denenebilir ve test edilebilir bir hale geldi. Bu yazımızda Euro Truck Simulator 2 1.44 Açık Beta’nın oyuna neler getirdiğine göz atacağız.

Avusturya Yenileme Güncellemesi

Euro Truck Simulator 2’nin tüm sahiplerine bu ücretsiz güncellemenin bir parçası olarak merakla beklenen Avusturya Yenilemesi sunulacak.

Daha önce bu, Euro Truck Simulator 2’nin 2012’de piyasaya sürüldüğü eski orijinal alanlarından biri olduğu için, Avusturya’nın tamamı gerçek bir yaşam standardına getirmek için elden geçirildi. Tüm şehirler, çevre bölgeler ve yol ağları ünlü Alpler de dahil olmak üzere tam bir revizyon yapıldı.

Vadi boyunca ilerleyen bu dolambaçlı yollarda kamyonlarla giderken sürücüler oldukça zorluklarla karşılaşacak.

Şirket Logoları Yenilendi

Euro Truck Simulator 2 oyununun temelinde yer alan bazı oyun içi şirket logoları yeniden işlendi.

Bu yeni modern logolar, renk şemaları ile hala gerçekliğini koruyor. Kısacası logolar sıfırdan değil de modern bir görünüme sahip olmaları için elden geçirilmiş.

Mod İade Özelliği

Convoy oturumuna modifikasyon desteğinin gelmesinden bu yana SCS mod desteğini deneyimini geliştirmek için çalışıyor. Bu güncelleme, oyunculara modlarla oynarken daha iyi bir oyun performansı sunacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Battle Royale Nedir? Battle Royale Oyunları Nelerdir?

Mod Refund/İade özelliği sayesinde 3.parti bir modu indirip kullandıktan sonra gelecekte bunu kaldırmak istediğinizde (veya uyumsuz hale gelmiş olabilir). Bu yeni özellik sayesinde verileri okuyarak oyuncuya oyun içi para birimiyle farkı iade ediyor. Bu özellik, bir değişiklik kullandıktan sonra oyuncuların para kaybetme sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Önemli bir parçanın (şasi, motor vb.) eksik olduğunu fark ediyor ve varsayılan parça ile değiştiriyor. Değiştirilen parçaların parasının geri ödendiğini de servise girdiğinizde size gösteriyor. Onaylayabilir veya bu durumu kabul etmeden oyuna devam edebilirsiniz.

Kullanıcı Arayüzündeki Lisanslı ve Satış Sonrası Özelleştirme Seçenekleri

Kamyonlarını kişiselleştiren veya garajdaki yeni parçalara bakan oyuncular, listede bazı yeni simgeler görebilir. Oyuna, ne tür bir aksesuar olduğunu göstermek için 4 yeni simge eklendi. Böylelikle parçanın bir mod mu yoksa orijinal parçamı olup olmadığını anlayabileceksiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
HDR10+ Oyun Nedir?

 • Fabrika Parçası – Üretici tarafından satılan bir stok parça (kokpitler dahil)
 • Lisanslı Parça – Fabrikası tarafından üretilmeyen ancak lisanslı olan her şey
 • Satış Sonrası Parça – Markayla ilgili olmayan herhangi bir ek aksesuar
 • Bilinmeyen Parça – 3. parti değişiklik sayesinde eklenen tanınmayan parçalar

Daha Doğru Kilometre Sistemi

Fazladan bir gerçekçilik katmanı ekleyen Euro Truck Simulator 2’de artık kilometre işaretleri var. Görüntülenen bir şehre veya önemli noktaya olan oyun içi mesafeyi gösterirler.

Özellikle GPS’i kapatan ve hedeflerine giden yol işaretlerini takip etmeyi seven oyuncular için kullanışlı olacak. Ayrıca size yakıt ve/veya dinlenme molaları vb. için ne zaman durmanız gerektiği konusunda bir fikir verecek.

İşaretlenmemiş Yolların Keşfedilmesi

1.44 güncellemesi ile ETS2 ve ATS’ye yeni bir özellik daha geliyor. İşaretlenmemiş bir yola girdiğinizde, rota danışmanındaki bir mesajla bunu yaptığınız konusunda bilgilendirileceksiniz ve keşfedilen yol haritada turuncu kesikli bir çizgi olarak görünecek ve önünüzdeki keşfedilmemiş kısımlar gri renkte gösterilecektir.

Bu, bir yandan ilginç bir şey bulduğunuzun hemen farkına varmanızı sağlarken, diğer yandan gizli bir bölgeyi tekrar ziyaret etmeye karar verirseniz nereye gideceğinizi bileceksiniz.

Bu işaretlenmemiş yollar, harita keşif yüzdenize katkıda bulunmaz, ancak rastladığınız zaman GPS’inize güzel bir katkı sağlar.

Force Feedback Yükseltmesi

Bu güncelleme ayrıca, ATS veya ETS 2 için geçen sene gelen yeni Force Feedback sistemine yönelik birkaç yeni iyileştirme içeriyor. Bu değişiklikler daha gerçekçi bir sürüş deneyimi sunmak için yapılmıştır.

 • Manuel vites değiştirme kullanılırken kaçırılan vites titreşimini simüle etmek için yeni gearbox grind efekti eklendi.
 • Araç savrulduğunda lastik kaymasını simüle eden yeni understeer/kayma efekti eklendi.
 • Direksiyon hissini iyileştirmek için hidrolik direksiyon eğrileri ve otomatik merkezleme etkisinin basınç kazancı yeniden ayarlandı.
 • Direksiyon hızına bağlı olarak daha iyi feedback sağlayan iç sürtünme kuvveti (internal friction force) yeniden ayarlandı.

Kendi kendine merkezleme ve dahili sürtünme güncellendiğinden, yapımcılar FFB ayarlarını yeniden varsayılanlarına döndürmenizi tavsiye ediyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Steam Profili İçin Özel Bir URL Nasıl Oluşturulur?

Smart Sequential Shifting

Smart Sequential Shifting özelliği oyuncular için akıllı sıralı vites değiştirme sunuyor. Vitesleri sırayla yükselttiğinizde veya küçülttüğünüzde mevcut torka veya hıza bağlı olarak aynı anda daha fazla vites otomatik olarak değişecek.

Interior Camera Horizontal Lock / Kokpit Kamerası Yatay Kilitleme

Bu yeni seçenek, birinci şahıs görünümünde (kabin içindeyken) sürüş yapan oyuncuların kamera görüntüsünü ufka kilitliyor. Böylece kabinin konumundan daha bağımsız hareket etmesine olanak tanınacak.

Bu yeni özelliğin kilitleme faktörünü kaydırıcı ile ayarlanabilecek. Özellik en solda devre dışı kalırken en sağda en güçlü şekilde olacak.

Ayarlanabilir Süspansiyon Yüksekliği

1.44 güncellemesi ile birlikte Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için ayarlanabilir süspansiyon yüksekliği geldi.

Bu güncellemeyle birlikte her iki oyun için de çekicilerin süspansiyon yükseklikleri ayarlanabilecek. Bu yeni gelişimler sayesinde ön veya arka süspansiyonlar ayrı olarak indirilebilecek.

Bu sayede, bazı dorseleri bağlarken arka süspansiyonu indirdiğiniz için daha gerçekçi yanaşabileceksiniz.

Değişiklikler Listesi

Harita

 • İtalyan Gişeleri Güncellendi
 • Avusturya Yenilemesi
 • Doğru Kilometre Sistemi ve Mesafe İşaretleri
 • Şirket Logoları Yenilendi
 • İşaretlenmemiş Yolların Keşfi
 • Korsika ve Sardunya için UI Yol Numaraları
 • Beyond the Baltic Sea’de eski sınır geçişleri yenilendi
 • Diğer Harita İyileştirmeleri

Oynanış

 • Mod İade Özelliği
 • Tarayıcılarda Lisanslı ve Satış Sonrası Kullanıcı Arayüzü
 • Force Feedback Yükseltmesi
 • Ayarlanabilir Süspansiyon Yükseltmesi
 • Kokpit Kamerası Yatay Kilitleme
 • Smart Sequential Shifting

Araçlar

 • Renault T için yeni 2022 Interior seçeneği eklendi
 • Renault T – Exterior Interior modelleri yeniledi

Beta Programına Nasıl Katılırım?

Açık betaya katılmak isterseniz, bu sürümü Steam’deki public_beta dalında bulabilirsiniz. Erişim yolu şu şekildedir: Steam → Oyun Kütüphanesi → Euro Truck Simulator 2’ye sağ tıklayın ve Özellikler penceresinde Betalar sekmesine gelin. public_beta → 1.44 seçin. Şifre gerekmeyecektir. Eğer olmuyorsa Steam istemcinizi yeniden başlatmayı deneyin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir