Euro Truck Simulator 2 1.41 Yayınlandı! 1.41 Yeni Gelen Özellikler

Euro Truck Simulator 2 1.41 Yayınlandı! 1.41 Yeni Gelen Özellikler

Çok sayıda test ve düzeltmeden geçen merakla beklenen Euro Truck Simulator 2 1.41 sürümü Açık Betayı tamamlayarak 15.07.2021 tarihi itibariyle 1.41 Tam sürüme geçti.

Bu konumuzda Euro Truck Simulator 2 1.41 ile oyuna gelen güncellemeleri aktaracağız.

Konvoy Çok Oyunculu

Konvoy, oyuncuların arkadaşlarıyla tır veya araç sürmek için kendi özel oturumlarını ayarlayıp barındırabilecekleri yeni bir çok oyunculu oyun modudur. Oyuncular isterse oturumunu parola ile koruyabilecek. Yeni oyun modu senkronize bir şekilde trafiği, zamanı, hava durumunu ve diğer oyuncularla aynı işi alma özelliğini destekliyor.

Konvoy, şu anda 8 oyuncuya kadar çevrimiçi bir oturum oluşturmanızı ve barındırmanıza olanak tanıyor. SCS, gelecek güncellemelerde oyuncu sınırını yükseltmeyi planlıyor.

Oturum oluşturan kişiler, otomatik olarak oturumun yöneticileri olacak. Yöneticiler, çevrimiçi olarak ne tür bir ortama sahip olmak istediklerini kontrol edebilecek ve sorun çıkaran oyuncuları oturumdan atma yeteneğine sahip olacak.

Ayrıca arkadaşlarınız veya diğer kamyoncular tarafından oluşturulmuş mevcut oturumlardan herhangi birini görebilir, filtreleyebilir, göz atabilir ve katılabilirsiniz.

Peki oyuncular Convoy’da hangi seçenekleri ve özellikleri kullanabilecek ve deneyimleyebilecek?

 • Herhangi bir oyuncu, 8 kişiye kadar kendi özel oturumlarını düzenleyebilir ve oluşturabilir
 • Aynı şirketten ve aynı varış noktasına aynı sözleşmeleri/işleri birlikte taşıma yeteneği
 • Senkronize AI trafiği (rastgele olaylar dahil)
 • Senkronize zaman ve hava durumu
 • Senkronize boya işleri, kamyon aksesuarları, kabin aksesuarları, kargolar ve daha fazlası
 • CB radyo yayını (X tuşu), hızlı yanıtlar (Q tuşu) veya metin sohbeti (Y tuşu) aracılığıyla diğer sürücülerle iletişim kurma yeteneği

Bu yeni özelliğin daha başlangıç aşamasında olduğu unutmayın. Bazı sorunlar çıkabilir ancak bunlar gelecek güncellemelerle birlikte giderilecektir.

A24 Iberia DLC Eklentisi

1.41 güncellemesiyle birlikte bir harita genişletmesi de oyuna ekleniyor. Iberia’ya yapılan bu güncelleme, A7 ve A25’i birbirine bağlayan Douro nehri vadisi boyunca kuzeyden güneye uzanan Autoestrada A24’ü içeriyor. Portekiz’in pek çok üzüm bağıyla ünlü, çok güzel manzaralı bir bölgesinden geçiyor.

Başlangıçta bu yol Iberia DLC ile çıkması planlanmış. Ancak zamanında tamamlanamadığı için 1.41 güncellemesi ile birlikte yayınlandı.

Fotoğraf Modu: Saat ve Hava Durumu Seçenekleri

SCS, Oyuncuların oyun içinde fotoğraf çekmeyi ne kadar çok sevdiklerini ve bu mükemmel çekimi yakalamak için çok zaman harcadıklarını biliyor. Bu nedenle, konsol komutlarını kullanma konusunda oyunculara biraz zaman kazandırabilecek yeni bir özellik eklendi.

Yeni saat ve hava Durumu seçenekleriyle birlikte oyuncular artık, sadece zamanı değiştirmek için yeni bir kaydırıcıyı ayarlayarak veya aydınlatmayı/hava durumunu kontrol etmek için sadece iki düğmeye tıklayarak hızlı bir şekilde oluşturmak istedikleri koşulları seçebilecekler. Ayrıca oyun içi fotoğraf stüdyosu da güncellendi.

Genel itibariyle 1.41 ile birlikte oyuna eklenen tüm yenilikler, özellikler bu şekilde oyunda yer alacak. Özet olarak 1.41 ile birlikte oyuna eklenen tüm özellikler:

Oynanış:

 • Konvoy – Çok Oyunculu
 • Fotoğraf modunda zaman ve hava durumu ayarları
 • Hızlı seyahat

Harita:

 • Iberia DLC’ye A-24 Duoro Yolu
 • Iberia haritası düzeltmeleri
 • Avrupa genelinde çeşitli yol levhaları yeniden kaplandı
 • Navigasyon işareti yansıma düzeltmesi yapıldı

Kullanıcı Arayüzü:

 • Haritada yeni simgeler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir