İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Epic Games, Artstation’u Satın Aldığını Duyurdu

Epic Games, Artstation’u Satın Aldığını Duyurdu
+ - 0

Epic Games, ünlü Unreal Engine’i daha da geliştirmek için, profesyonel içerik oluşturucuların içeriklerini paylaşabilecekleri çevrimiçi bir pazar olan ArtStation’ı satın aldığını duyurdu.

Epic Games’in bu satın alımı, oyun kataloğu için değil oyun tekniği için yeni bir satın alımdır. Epic Games, birkaç gün önce ArtStation’ı satın aldıklarını duyurmuştu. Unreal Engine’in yaratıcısı artık dijital içerik ve oyun varlıkları için bir pazar işleten bir şirkete sahip oldu.

Platform, dijital yaratıcılar için bir görüntü bankası görevi gördüğünden, ArtStation bugün video oyunları dünyasında zaten kullanılıyor. 2D, 3D, CGI ve dolayısıyla video oyunlarında çalışabilen binlerce yetenekli sanatçının portföyü vardır. Epic Games’in parmaklarının ucunda artık bir tasarımcı havuzu var.

Epic Games bu satın alma sonucunda, sanatçıların içeriklerinin satışından biraz daha fazla para kazanmalarına izin verecek. Epic Games Store’da olduğu gibi yüzde 30 olan pazar ücreti yüzde 12’ye düşürüldü. ArtStation Learning’in eğitici içerikleri ücretsiz olacak. ArtStation, araçlar ve içerik geliştirmek için Unreal Engine ekibiyle yakın bir şekilde çalışacak.

Önerilen Yazı
Battlefield 6’nın İlk Oyun İçi Görüntüleri Ortaya Çıktı

Tüm bunların sonucunda Epic Games Store, onu tüm oyun yaratıcıları için önemli bir kaynak haline getirmek için Unreal Engine’i geliştirmek istiyor.

Yazar Hakkında

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Rasim, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 2013 yılında bilişim teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. 2013'ten bu yana bilişim sektöründe belli görevlerde ve çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde ise deneyimlerini aktarmak için teknoportal.com.tr üzerinden editörlük ve site içi geliştirmelerde görev almaktadır.

Yorum Yap