Electronic Arts / Origin Hesap Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Electronic Arts / Origin Hesap Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Electronic Arts’ın dijital dağıtım platformu, hesabınızın kullanıcı adını değiştirmenize olanak tanır. İşte yapmanız gerekenleri bu konumuzda bulabilirsiniz.

Doğru kullanıcı adını seçmek bazen zor bir iş olabilir ve aylar veya yıllar önce seçtiğiniz bir isim bazen sıkıcı gelebilir veya artık sizi temsil etmiyormuş gibi gelebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Battle Royale Nedir? Battle Royale Oyunları Nelerdir?

Neyse ki EA, Origin hesabınızı/EA ID adınızı daha memnun hissedeceğiniz bir adla değiştirmenizi sağlar ve yalnızca birkaç basit adımı içerir. Origin hesap adınızı değiştirmek için yapmanız gerekenler burada.

Origin Hesabı Nedir?

Origin/EA hesabı, EA oyunları, Origin web sitesi ve Origin mağazası için kullanılan bir hesaptır. Çeşitli oyunlar, genişletme paketleri, içerik güçlendirici paketleri ve yamalar indirmek için EA masaüstü uygulamasında ve Mağazasında kullanabilirsiniz. Origin hesapları EA hesaplarından ayrıydı, daha sonra birleştiler ve her iki terim de birbirinin yerine çalışıyor.

Origin Hesap Adı Nasıl Değiştirilir?

Origin hesap adınızı değiştirmek oldukça basittir ve bunu yapabilmek için birkaç adım gereklidir. Hesap adınızı 72 saatte yalnızca bir kez değiştirebileceğinizi unutmayın, bu nedenle değiştirdiğiniz addan memnun değilseniz, ancak birkaç gün sonra tekrar değiştirebilirsiniz.

  • Origin.com’a giriş yapın, sol alt köşedeki kullanıcı adınızın üzerine gelin ve EA hesabı ve Faturalandırma’ya tıklayın.
  • EA Müşteri Portalı web sayfasında, soldaki Hakkımda sekmesine tıklayın.
  • Temel Bilgiler’in yanındaki Düzenle’ye tıklayın.
  • İlişkili e-posta adresinize gönderilen kodu girerek kimliğinizi doğrulayın.
  • Kimlik alanına istediğiniz yeni hesap adınızı yazın.
  • Kaydet’e tıklayın.

Bu adımları izleyerek artık size uygun bir hesap adına geçmiş olmalısınız.

thumbnail
Önerilen Yazı
Epic Games’te Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Origin’de adınızı değiştirmek hızlı ve kolaydır. Ancak her seferinde 72 saatlik ‘bekleme süresi’ mevcuttur. Bekleme süresi bittikten sonra adınızı tekrar değiştirebilirsiniz. Gelecekte adınızı değiştirmeniz gerekirse, bu adımları tekrar gözden geçirebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir