İlginizi Çekebilir
Discord’da Ses Bit Hızı Nasıl Ayarlanır?
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

Discord’da Ses Bit Hızı Nasıl Ayarlanır?

+ - 0
Discord kullanıyor ve Discord’da sesli iletişim kuruyorsanız, konuşmalarınızın kalitesini arttırmak için ses bit hızını ayarlamanız gerekebilir. Bunu Discord ayarlar menüsünden kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bilgisayarda Discord Ses Bit Hızını Değiştirme

Windows 10 bilgisayarınızda Discord masaüstü uygulamasını ya da Discord web sürümünü kullanıyorsanız, sunucunuzun kanal listesindeki ses kanalı adının üzerinde gelerek ses bit hızını değiştirebilirsiniz. Bu ayarı sadece sunucu yöneticileri yapabilir.

Kanal adınızın üzerinde geldiğinizde, sağ tarafta kanalın ayarlar simgesi bulunmaktadır. Kanal ayarlarını değiştirebilmek için ayarlar simgesine tıklayın.

Discord’da varsayılan olarak tüm kullanıcılar için varsayılan kanal bit hızı olarak 64 kb/sn olarak ayarlanmıştır. Tüm kullanıcılar 8 ile 96 kb/sn arasındaki ses bit hızlarına erişebilir. Ancak Discord Nitro desteğine sahip bir sunucudaysanız 384 kbps’ye kadar daha yüksek bit hızı değerlerine ulaşabilirsiniz.

Ses kanalınızın “Genel Bakış” ayarları menüsünde, “Bit Hızı” bölümünde sunucunuzda bulunan sınırlar dahilinde sağa ve sola hareket ettirebilirsiniz.

Ses bit hızını ayarladıktan sonra yapmış olduğunuz tüm ayarlar otomatik olarak kaydedilir. Ses bit hızını ayarladıktan sonra sağ üst köşede bulunan kapat düğmesini tıklayarak ya da ESC tuşuna basarak bu menüyü kapatabilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Discord Ses Bit Hızını Değiştirme

Discord’u Android veya iPhone’da kullanıyorsanız, sahibi ya da yetkilisi olduğunuz Discord sunucularındaki ses kanallarının ses bit hızını değiştirebilirsiniz.

Bunu yapabilmek için Discord uygulamasını açın ve ana sayfadan sunucuyu seçin.

Sunucuyu seçtikten sonra, kanal listesinde ayarlarını değiştirmek istediğiniz ses kanalını seçin ve basılı tutun.

Birkaç saniye sonra kanal ayarları ve bit hızını değiştirebileceğiniz “Kanal Ayarları” menüsü açılacak.

Ses bit hızı kalitesi ayarlamak için “Bit Hızı” kaydırıcısı sağa ya da sola hareket ettirebilirsiniz. Ayarı yaptıktan sonra, sağ alt köşedeki kaydet simgesinin üzerine dokunun.

Ses bit hızı değiştiğinde, kanala katılın. Seçtiğiniz ses bit hızı katıldığınızda otomatik olarak uygulanır.

Ayarlamış olduğunuz ses bit hızı, çok yüksek veya düşükse yeniden değiştirmek için bu işlemleri tekrar yapmanız gerekiyor.

Yorum Yap