Discord Nitro Nedir? Nitro Özellikleri Nedir? Satın Almaya Değer Mi?

Discord Nitro Nedir? Nitro Özellikleri Nedir? Satın Almaya Değer Mi?

Discord Nitro, en popüler oyun sohbeti uygulaması olan Discord’un ücret karşılığında kullanıcı deneyimlerini arttırmanın bir yoludur. Bu konumuzda Discord Nitro’nun özelliklerini ve ücretsiz versiyonluyla olan farklarını ve Discord Nitro satın almaya değip değmeyeceğini inceleyeceğiz.

Discord Nitro Nedir?

Discord Nitro, Discord’un premium abonelik hizmetidir. Kullanıcısı olduğunuz tüm sunuculardan özel emojilere erişim, özel bir Discord numarası etiketi, animasyonlu avatarlar ve istediğiniz sunucularda sunucu güçlendirmeleri sağlar.

Discord’un iki ücretli hizmeti mevcuttur: Discord Nitro ve Discord Classic. Discord Nitro ayda 9,99 dolar ücrete ve Discord Classic ayda 5,99 dolar ücrete sahiptir. Yıllık satın alımlarda indirim sağlanmaktadır. Yıllık alımlarda Discord Nitro’ya 99,99 dolara ve Discord Classic’e 49,99 dolar fiyatına sahip olabilirsiniz.

Ücretli Discord ve Ücretsiz Discord

Discord’un ücretsiz sürümü size arkadaşlarınızla konuşmak, kanallara katılmak ve kendi sunucunuzu açmak için size gerekli olan tüm özellikleri sunar. Nitro ise size Discord deneyiminizi iyileştirmek için ek avantajlar sunar:

Küresel Emojiler: Çoğu Discord sunucusunda sunucu sahibi ve kullanıcılar tarafından oluşturulmuş emojiler bulunur. Bu emojiler sadece hazırlanan sunucularda kullanılabilir. Discord Nitro, kullanıcıların kütüphanelerinde bulunan emojileri tüm sunucularda kullanma imkanı sağlar.

Yükseltilmiş Canlı Yayın Akışı: Canlı Yayın, oyununuzu diğer kullanıcılara yayınlamanızı sağlayan bir özelliktir. Ücretsiz versiyonda 30 FPS’de 720p’ye, Discord Nitro’da 60 FPS’de 1080p’ye kadar kaynak kalitesinde yayın yapabilirsiniz.

Özel Discord Etiketi: Tüm Discord kullanıcılarının isimlerinin yayınında rastgele dört haneli bir sayı bulunur. Discord Nitro, sizin almak istediğiniz isim ve numara kombinasyonu alınmadığı sürece, bu dört haneli sayıyı değiştirmenize olanak sağlar.

Ekran Paylaşımı: Ekran paylaşımlarınızı 30 FPS’de 720p’ye veya 60 FPS’de 1080p’ye kadar paylaşabilirsiniz.

Yükseltilmiş Yükleme Sınırı: Discord’da normalde yalnızca 8 MB’a kadar olan dosyaları gönderebilirsiniz. Discord Classic aboneleri 50 MB, Discord Nitro aboneleri ise 100 MB’a kadar olan dosyaları yükleyebilir.

Animasyonlu Avatarlar: Ücretli aboneler, statik görüntülü avatarlar yerine animasyonlu GİF avatarlar kullanabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Discord Reklamlar Olmadan Nasıl Para Kazanıyor?

Ayrıca Tüm aboneler kullanıcı adlarının yanında Nitro kullanıcısı olduklarını gösteren bir rozet alırlar.

Nitro, Nitro Classic ve Sunucu Güçlendirmeleri

Daha yüksek kaliteli akış ve dosya boyutlarının yanı sıra, Nitro ve Nitro Classic arasındaki temel fark, Nitro’nun normalde aylık 4,99 dolar ücreti olan iki sunucu desteğini içermesidir.

Bir Discord sunucusu oluşturmak ve çalıştırmak ücretsiz olsa da, sunucu güncelleştirmeleri sahip olduğunuz veya sık olarak kullandığınız sunuculara bazı özellikler eklemenize olanaklar sağlar. Discord’daki her sunucu, kendisine belirli miktarda avantaj sağlayan bir seviyeye sahiptir. Bu seviyelerin her bir güçlendirmelere karşılık gelir. Örnek olarak, bir sunucuyu 1 seviyeye getirmek için 2 destek, 2.seviyeye getirmek için 15 destek, 3. seviyeye getirmek için 30 destek gerekir.

Discord sunucusunun seviyesini yükseltmenin avantajları:

  • Ek topluluk emojileri
  • Ses kanalları için daha iyi ses kalitesi
  • Canlı Yayın akışları için iyileştirilmiş video kaliteleri
  • Sunucudaki kullanıcılar için artan yükleme sınırları
  • Özel sunucu URL’si ve başlığı

Aktif sunucuları olan sunucu sahipleri için Discord Nitro, sunucularına Seviye 1 yapmak için yeterlidir. Ayrıca buna ek olarak sunucu sahipleri direk satın alarak seviye yükseltebilecekleri yeni bir “Bir Seviye Satın Al” özelliğine erişim sağlarlar. Sunucu yükseltmeleri, işyeri iletişimi için Discord’u kullanan şirketler içinde oldukça faydalıdır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Discord’da Sunucu Yükseltmesi Nasıl Yapılır? Sunucu Yükseltmenin Avantajları Nedir?

Nitro Satın Almaya Değer Mi?

Discord’u sadece oyunlar sırasında arkadaşlarınızla sohbet etmek için veya bazı sunucularda grup tartışmalara katılmak için kullanıyorsanız, Discord Nitro’nun özelliklerine ihtiyacınız yoktur. Bir sunucuya sahip bir içerik üretici veya topluluk lideriyseniz, sunucu özelliklerinden ve avantajlardan faydalanabilmek için Nitro almak kesinlikle buna değer.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir