Discord, 6. Yılında Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Hali

Discord, 6. Yılında Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Hali

Discord, 2015’teki lansmanından bu yana en büyük tasarım değişikliklerini geçiriyor.

6. doğum gününde Discord, logosunu yeniden markalayacağını ve kullanıcı arayüzünü değiştireceğini duyurdu. Değişikliklerin çoğu oldukça ince olmasına rağmen, Discord platformun kullanıcılara daha misafirperver hissetmesini sağlayacağına inanıyor.

Discord’un Logosu Lansmanından Bugüne Kadar Aynıydı. Renk paleti ve tasarım değişikliklerinin yanı sıra Discord, logosunu biraz değiştirmeye karar verdi.

Discord’un Şimdiye Kadar Kullanmış Oldu Logo:

Discord logosu değiştirmek için karar verdi. Şirkete göre, değiştirilme nedeni, mevcut tasarımın “aldatıcı bir şekilde kısıtlayıcı” olmasıydı, bu da arayüz öğeleri, sanat varlıkları ve ticari öğeler oluşturmayı zorlaştırıyordu. Logoyu kısıtlayıcı kılan, dikdörtgen bir kutu içine alınmış olmasıydı.

Discord’un Yeni Logosu:

Discord ayrıca yeni logonun adının “Clyde” olduğunu açıkladı.

Bir başka küçük değişiklik, daha önce Clyde’ın sahip olduğu sivri antenler yerine yuvarlak omuzlar şeklinde geliyor.

Discord’un bu değişiklikle ilgili söyledikleri şunlar:

Keskin küçük antenlerin farklı türden malzemeler üzerine basıldığında veya iğne gibi gerçekten küçük yüzeylere basıldığında iyi sonuç vermediğini fark ettik.

Buna ek olarak, Clyde artık daha anlamlı olacak. Discord, kullanıcıların “Clyde gülümsemesini bile görebileceğini, ayrıca biraz üzgün veya uykulu olabileceğini” belirtti. Discord’un bu özelliği nasıl uygulamayı planladığı ve bunun ilk yükleme ekranında mı yoksa uygulama aktifken mi olacağı hala belirsiz.

Discord’un Yeniden Tasarlanmış İbaresi

Discord kelime ibaresi, uygulamayı kullanırken çok sık görülmez, ancak yine de şirket onu değiştirme zamanının geldiğine karar verdi.

Yeni kelime işareti için Discord, yeni logosunun tasarımına uyacak özel bir yazı tipiyle gitti. Şirket ayrıca, daha okunaklı olması için tüm büyük harfler yerine bir başlık logosu kullanmaya karar verdi.

Discord’un Artık Daha Parlak Bir Kullanıcı Arayüzü Var

Genel kullanıcı arayüzüne gelince, Discord ibareyi daha parlak ve daha canlı hale getirdi. Daha koyu olan bulanıklaştırma (mavi artı mor), daha açık bir gölge ile değiştirildi. Discord arayüzündeki diğer tüm renklere benzer bir işlem uygulandı.

Ek olarak, renk paleti kırmızıyı içerecek şekilde güncellendi.

Discord, Değişikliklere Karar Vermek İçin Topluluğuyla Birlikte Çalıştı

Discord, Discord’u nasıl daha iyi hale getirebilecekleri ve yeniliklerinin ne anlama geldiği hakkında geri bildirim almak için 26.000’den fazla topluluk üyesiyle bağlantı kurduklarını iddia ediyor. Şirket, bu girdileri kullanarak bir dizi kullanıcı arayüzü değişikliğini ortaya çıkardı.

Bu değişikliklerin çoğu, Discord’u oyuncular ve genel izleyici için daha hoş hale getirmek için yapıldı. Bazı oyuncular daha koyu bir temayı tercih ederken, sıradan kullanıcılar renkli bir kullanıcı arayüzü tercih edebiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir