CS:GO’da Dereceli Maçlar Ücretli Oldu

CS:GO’da Dereceli Maçlar Ücretli Oldu

Valve, Yeni Counter-Strike: Global Offensive oyuncularının artık dereceli maçlar için ödeme yapması gerektiğini duyurdu.

Önceden, oynaması ücretsiz olan birinci şahıs nişancı oyunu CS:GO’nun yeni oyuncuları rütbelere, beceri gruplarına ve Prime (ücretli) eşleştirmelere ücretsiz bir şekilde erişebiliyordu.

Valve, zaman içerisinde bunların “kötü oyuncuların hem yeni hem de mevcut oyuncuların deneyimlerine zarar verdiğini” söyledi.

thumbnail
Önerilen Yazı
CS:GO’da Dereceli Maçlar Ücretli Oldu

Artık, yeni oyuncular için farklı bir teklif sunulacak. Her oyun modunu oynamaya devam edebilirler, topluluk sunucularında oynayabilirler, atölye haritalarında oynayabilirler, ancak XP, rütbe veya beceri gruplarını alamayacaklar.

CS:GO Rütbe Sistemi Artık Ücretli Olacak

Valve, bu özelliklerin artık yalnızca CS:GO Prime Status Upgrade yükseltmesine sahip oyuncularına açık olduğunu söyledi. Yeni oyuncular, CS:GO Prime Status Upgrade yükseltmesi almak isterse 123 TL ödeme yapması gerekiyor.

Yeni oyuncular, Steam mağazasından CS:GO Prime Status Upgrade yükseltmesini satın alarak Prime’a yükseltme yapmaya devam edebilir, ancak artık Prime durumuna ulaşmak için artık ücretsiz bir yol olmayacak.

CS:GO bu girişimi hile ile mücadele etmek için yapıyor. Bu güncellemeden önce, Valve’nin hile nedeniyle yasakladığı oyuncular, yeni bir hesap oluşturup, Prime statüsüne ulaşmak ve oradan CS:GO dereceli lobilerde hile yapmak için ilerleme kaydedebiliyordu. Teorik olarak, bu güncelleme ile Prime dereceli lobilerin daha az hile görmesi planlanıyor.

Ayrıca, yeni oyuncular Rekabetçi, Yoldaş ve Tehlikeli Bölge oynayabilecek, maçları beceri tabanlı eşleştirmeyi kullanmaya devam edebilecek, ancak oyuncular bir beceri grubu kazanmayacak.

Şu anki mevcut Prime oyuncuların yetenek grupları bu yenilikten etkilenmeyecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir