Clubhouse’un, Android’e Geleceği Tarih Açıklandı

Clubhouse’un, Android’e Geleceği Tarih Açıklandı

Popüler sesli sohbet uygulaması Clubhouse’un Android için yayın tarihi açıklandı. Şu anda, istekli kullanıcıların Clubhouse’a katılmasını engelleyen tek engel, mevcut bir kullanıcıdan davet almak zorunda olmalarıdır.

Bekleyiş nihayet sona erdi. Clubhouse’un Android uygulaması dünyanın her yerindeki Android cihazlara indirilebilecek.

Clubhouse, Android Uygulamasını Dünya Çapında Yayınlanıyor

Clubhouse, uygulama içi toplantılarından birinde, dünya çapında kullanıma sunulana kadar Android uygulamasını farklı ülkelerde yavaş yavaş kullanıma sunacağını duyurdu. Bununla birlikte, uygulama yalnızca davet sistemiyle çalışmaya devam edecek.

Clubhouse yakın zamanda yalnızca ABD’de Android için piyasaya sürülmüştü. Android için piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra uygulama şimdi tüm ülkelere geliyor.

Clubhouse Android için yayın programı şu şekilde:

  • 18 Mayıs – Japonya, Brezilya, Rusya
  • 21 Mayıs (sabah) – Nijerya, Hindistan
  • 21 Mayıs (öğleden sonra) – Dünyanın geri kalan ülkeleri

Clubhouse ayrıca, çok ihtiyaç duyulan bir iyileştirme olan iOS ile özellik eşitliği üzerinde çalışıyor. Çünkü, görünüşe göre Android uygulaması iOS kadar gösterişli ve kullanışlı değil.

Clubhouse’un Android uygulamasında şu anda bazı özellikler bulunmuyor. Güncellemelerle birlikte uygulamaya diğer özelliklerde eklenmeye devam ediyor.

Clubhouse Alternatifleri

Bir zamanlar Clubhouse’un 3,5 milyon indirmesinin sadece iki haftada ikiye katlandığı zamanlar olmuştu. Diğer sosyal medya ağları ve uygulama geliştirme ekipleri bu başarıyı gördü ve Clubhouse’un özelliklerinin kendi versiyonlarını oluşturarak kendileri için bazılarını kazanmaya çalıştı.

Clubhouse’un Android’e bu kadar geç gelmesi, rakiplerinin işine yaradı. Android’e daha erken ulaşsaydı, Clubhouse kullanıcı tabanının bir parçası olacak çok sayıda insanı etkili bir şekilde uygulamasına çekebilecekti.

Clubhouse Tüm Rekabette Galip Çıkacak mı?

Twitter Spaces, şu anda Clubhouse’un en büyük rekabeti olsa da, Facebook söylentilere göre yeni uygulamasını başlattığında bu durum değişebilir.

Tacını almaya çalışan bu kadar çok alternatif varken Clubhouse’un gelişmesini nasıl devam ettiğini ilerleyen süreçlerde görüyor olacağız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir