Clubhouse, Nihayet Android’e Geliyor

Clubhouse, Nihayet Android’e Geliyor

Clubhouse, iOS’ta ilk çıkışını yaptıktan bir yıl sonra, beta biçiminde ve yalnızca bir ülkede de olsa artık Android’e geliyor.

Clubhouse, bu yılın başından beri popülaritesini artırdı. Belirli konuları tartışan konuşmacıları dinleyebileceğiniz bir sohbet odasına katılmanıza izin veren, yalnızca davetle çalışan bir sosyal medya platformudur.

Clubhouse Android’e Geliyor

Clubhouse Android beta uygulaması ilk olarak yalnızca ABD’de mevcut olacak. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda İngilizce konuşan diğer ülkelere ve ardından dünyanın geri kalan ülkelere de sunulacak. Uygulama, Google Play Store’dan indirilebilir. ABD dışındaysanız, bölgenizde kullanıma sunulduğunda sizi bilgilendirecek olan uygulamaya ön kayıt yaptırma seçeneğine sahip olacaksınız.

thumbnail
Önerilen Yazı
TikTok Pro Hesabı Nedir?

Clubhouse Android uygulamasının herkese açık beta sürümü, şirketin seçilen dost test kullanıcılarına  bir beta sunmasından sadece birkaç gün sonra geliyor.

Mevcut durumunda, Clubhouse Android uygulaması, iOS uygulamasının bir parçası olan birçok özellikten yoksundur. Bir SSS’de şirket, aşağıdaki özellikleri gelecekteki güncellemelerle birlikte Android uygulamasına eklemeyi vaat ediyor:

  • Takip edilen konular
  • Yerelleştirme ve uygulama içi çeviriler
  • Kulüp oluşturma veya kulüp yönetimi
  • Twitter hesabı veya Instagram hesabı bağlama
  • Uygulama içi adı güncelleme veya kullanıcı adını güncelleme
  • Kenar çubuğu
  • Ödemeler (şu anda yalnızca iOS için ABD)
  • Birini profilinden şikayet edebilirsiniz

Clubhouse ekibi, Android uygulamasına eksik özellikleri eklemeyi ve yaygın olarak kullanıma sunmadan önce herhangi bir önemli hatayı düzeltmek için topluluktan bu konuda daha fazla geri bildirim almayı hedefliyor.

Clubhouse Davet Sistemiyle Devam Edecek

Clubhouse uygulaması Android’de kullanıma girmiş olsa da, platformun hala yalnızca davet sistemiyle çalışmaya devam ediyor. Kısacası, canlı sesli sosyal ağda olan biri tarafından Clubhouse’a davet edilmediyseniz, onu kullanamayacağınız anlamına gelir.

Şimdilik, şirket web sitesinde yaptığı bir duyuruda, davet sistemi ile devam edeceğini söylüyor. Clubhouse, yeni diller ve erişilebilirlik özellikleride dahil olmak üzere platformunu daha da genişletmeyi planlıyor.

2,5 milyardan fazla aktif Android cihaz olduğu göz önüne alındığında, Clubhouse sadece bir Android uygulaması başlatarak büyümesini daha da hızlandırabilir ve şirket sonunda bunu yapmak için ilk adımı attı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir