Clubhouse, Android’de İlk Haftadan 1 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

Clubhouse, Android’de İlk Haftadan 1 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

Clubhouse Android uygulaması ilk olarak Mayıs ayının ikinci haftasında Play Store’da yayınlandı ve kullanıcılara sunuldu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Clubhouse Android Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Clubhouse, Android’de ilk çıkışını yaptıktan sadece bir hafta sonra, Google Play Store’da bir milyon indirmeye ulaştı. Clubhouse’un hala yalnızca davetli bir aşamada olmasına rağmen, yeni kullanıcıların canlı sesli sohbet platformuna katılmadan önce mevcut Clubhouse kullanıcılarından gelen davetleri almaları gerektiği anlamına geliyor.

Clubhouse Android’de Hızla Büyüyor

Clubhouse Android uygulaması ilk olarak Mayıs ayının ikinci haftasında sadece ABD’de yayınlanmıştı. Bundan bir hafta sonra 21 Mayıs tarihinde uygulama dünya çapında indirilebilir hale getirildi. Clubhouse, büyümesini ölçülü tutmak ve sunucularına aşırı yüklenmemek için davet sistemiyle devam etti.

Clubhouse, bir yıldan fazla bir süredir sadece iOS’ta kullanıma sunulmasının ardından Android’de ilk kez sahneye çıktı. Uygulamanın büyümesi, son birkaç ayda iOS’ta yatay bir seyir izlemişti.

Clubhouse, Şubat ayında sadece iki hafta içinde iOS uygulamasında indirmelerini ikiye katladığını belirten bir raporla, bu yılın başından bu zamana kadar popülaritesini artırdı. İOS’ta, Clubhouse’un bu yıl Şubat ayına kadar 13 milyondan fazla indirildiği tahmin ediliyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube Artık Tüm Videolarda Reklam Yayınlayacağını Açıkladı

Android, iOS’tan daha geniş bir kullanıcı sayısını sahiptir. Clubhouse Android uygulaması, muhtemelen daha sonra indirme sayısı açısından iOS uygulamasını geçecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir