Cep Telefonu Daha Hızlı Nasıl Şarj Edilir?

Cep Telefonu Daha Hızlı Nasıl Şarj Edilir?

En iyi pil ömrüne sahip yeni çıkan bir telefon bile genellikle ortalama iki gün şarjı zor gidiyor. Şarjı biten telefonu şarj etmek fazla zamanınız olmadığı ve çok beklemek istemediğiniz durumlarda daha hızlı şarj nasıl edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Telefonunuzu Kapatın

Daha önce denememiş olabilirsiniz. Bu numara telefonunuzun açıkken yaptığı tüm görevlerin durdurulmasına ve daha az enerji harcarken daha hızlı enerji girişine neden olacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
USB Kablo Türleri ve Kullanım Alanları

Bir tepeye tuğlalarla dolu bir vagon çekmek sizi çok yavaşlatır. Ne kadar çok tuğla yüklerseniz hareket hızınız o kadar azalır. Aynı mantık şarj içinde geçerlidir. Telefonu açık tutmak şarj olurken bir yandan şarj harcamasına sebep olacaktır. O nedenle en mantıklı olan şey telefonunuz şarj olurken telefonu kapalı tutmaktır.

Bir Duvar Prizine Takın

Telefonunuz şarj ederken mümkün olan en fazla akıma sahip olduğunuzdan emin olmak için bir duvar prizi kullanmak en doğru yoldur. Bir dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın USB bağlantı noktasını kullanmak telefonunu şarj edebilir ancak bu en yavaş şarj etme biçimidir.

Aslında, bir bilgisayarın USB bağlantı noktasını kullanırsanız ”Aygıt Yavaş Şarj Oluyor” diye bildiri bile alabilirsiniz. Şarj kablosunun güç çıkış potansiyelini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, bir duvar prizi kullanın.

Kablosuz Şarj Etmeyin

Kablosuz şarj cihazları çok kullanışlıdır ve gece şarj etmek için harikadır, ancak en yüksek hızları sunmazlar. Bunun nedeni, kabloyla şarj edilen şarj cihazlarından çok daha az verimli olmalarıdır.

Kablosuz şarjı yavaşlatan şey, ısınma nedeniyle kaybedilen enerjidir. Bu, telefonunuzdaki bobinler kablosuz şarj cihazındaki bobinlerle mükemmel şekilde hizalanmadığında daha da artar. Bu yöntem sadece daha yavaş olmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla elektrik kullanır.

Desteklenen Hızlı Şarj Kablosu Kullanın

Belki de en hızlı şarj hızlarını elde etmenin en büyük anahtarı, telefonunuz tarafından desteklenen bir Hızlı Şarj kablosu ve adaptörü kullanmaktır.

Qualcomm Hızlı Şarj

Qualcomm Quick Charge, birçok Android akıllı telefonda bulunan tescilli bir şarj standardıdır. Yıllar boyunca, 2020 yılının Temmuz ayında duyurulan Quick Charge 5 de dahil olmak üzere birkaç Quick Charge sürümü çıktı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Hızlı Şarj Nedir ve Nasıl Çalışır?

Hızlı Şarj’ın her sürümünün farklı gereksinimleri ve şarj etme yetenekleri vardır. Çoğu telefon, Hızlı Şarj yeteneğinin potansiyelini en üst düzeye çıkaran kablolar ve adaptörlerle birlikte gelir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir