Bir YouTube Videosundan Klip Nasıl Alınır?

Bir YouTube Videosundan Klip Nasıl Alınır?

Bazen bir YouTube videosunun yalnızca bir kısmını biriyle paylaşmanız gerekir. İşte tam da bunu yapmak için bir YouTube videosunu nasıl kırpacağınızı bu konumuzda bulabilirsiniz.

Bir YouTube videosunun belirli bir bölümünü birisiyle paylaşmak istiyorsanız, yapılacak en iyi şey videoyu kırpmaktır. Bu, bir zaman kodu vermenize veya izlemeyi ne zaman bırakacaklarını söylemenize gerek olmadığı anlamına gelir, çünkü her şey klibin içindedir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Youtube Artık Tüm Videolarda Reklam Yayınlayacağını Açıkladı

Bu klipleri sosyal medya üzerinden veya doğrudan e-posta ve metin gibi yöntemlerle paylaşabilirsiniz. Daha uzun bir videonun veya akışın küçük bir bölümünü paylaşmak için mükemmeldir.

YouTube klibini nasıl oluşturacağınız ve klibi arkadaşlarınızla nasıl paylaşacağınız aşağıda yer almaktadır.

YouTube’da Klip Nasıl Oluşturulur ve Paylaşılır?

Klip, bir YouTube videosunun kısa, döngüsel bir parçasıdır ve 5 ile 60 saniye uzunluğunda olabilir. Oluşturduğunuz tüm klipler kitaplığınızda saklanır ve başkalarıyla kolayca paylaşılabilir.

YouTube klibi özelliği, şu anda yalnızca belirli sayıda içerik üretici tarafından kullanılabilir ve bu özelliği videolarında etkinleştirmeleri gerekir. Bu nedenle, her YouTube videosunu kırpamazsınız.

Bir YouTube klibini nasıl oluşturacağınız ve paylaşacağınız aşağıda yer almaktadır. Bu talimatlar hem masaüstü hem de Android için çalışmaktadır:

  • YouTube’da oturum açın. Başka türlü klip oluşturamazsınız.
  • Klip almak istediğiniz videoya gidin.
  • Videonun altındaki Klip seçeneğini seçin.
  • Klibinize bir başlık verin.
  • Klibiniz için bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı girin. Alternatif olarak, mavi çubuğu zaman çizelgesi boyunca sürükleyip kaydırabilirsinzi.
  • Klibi paylaş öğesini seçin.
  • Klibinizi paylaşacağınız sosyal medya platformunu seçin. Alternatif olarak, klibe doğrudan bağlantıyı almak için Kopyala’yı seçin.

Şu anda bir iOS cihazında YouTube klibi oluşturamazsınız. Yapılabildiği zaman, bir Android cihaz için olana çok benzer bir süreç olacaktır.

Biri klibinizi görüntülediğinde, bir döngüde oynatılacaktır. Başka birine göndermek için Klibi paylaş’ı veya klibi sorunsuz bir şekilde bırakıp orijinal videoya gitmek için Tam videoyu izle’yi seçebilirler.

Önceden yaptığınız kliplere erişmek için Kitaplık > Klipleriniz öğesini seçebilirsiniz. Her klip için, üç noktalı menüyü seçebilir ve ardından gerektiği şekilde Klibi Paylaşabilir ve Silebilirsiniz.

Bir canlı yayını kliplerseniz, klip yalnızca içerik üretici yayını daha sonra yüklerse kullanılabilir durumda kalır. Yayınları sekiz saatten fazla kesemezsiniz.

YouTube Video Kliplerini Kolayca Paylaşın

YouTube klipleri sayesinde videoları paylaşmak hiç olmadığı kadar kolay. İnsanları içindeki istediğiniz yere yönlendirebildiğiniz için, özellikle daha uzun videolar için faydalı olan verimli bir yöntemdir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir