Apple TV+ Nedir? Apple TV+ Hakkında Herşey

Apple TV+ Nedir? Apple TV+ Hakkında Herşey

Fiyat, kullanılabilirlik ve içerik dahil olmak üzere Apple TV + hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu konu altında bulabilirsiniz.

Apple TV +, Apple’ın sunduğu bir akış hizmetidir. Başlangıç ​​bloklarını yavaşlatsa da, Apple TV + şimdi ilginç özel içeriği sayesinde akış alanında büyük bir rakip olarak yerini alıyor.

Bu makalede, Apple TV + hakkında bilmeniz gereken her şeyi, nerede mevcut olduğu, hangi cihazlarda izleyebileceğiniz ve abonelik ücreti dahil olmak üzere her şeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Apple TV + Nedir?

Apple TV +, Kasım 2019’da piyasaya sürülen Apple’ın bir video yayın hizmetidir. Netflix, Disney + ve Paramount + gibi şirketlerin doğrudan rakibi olarak piyasaya sürülmüştür.

Apple lansmana hazırlanırken milyarlar harcadı ve Oprah Winfrey, Steven Spielberg ve Jennifer Aniston gibi yıldızlarla birlikte etkileyici bir özel içerik grubu oluşturdu.

Apple, Apple TV + ‘ı kaç kişinin kullandığını açıklamadı, ancak kesinlikle Netflix gibi köklü oyuncuların gerisinde kalıyor. Ayrıca, halihazırda 100 milyon abone kazanan Disney + ‘ın da çok gerisinde kaldı.

Çeşitli , kullanıcıların çoğunun ücretsiz bir promosyon teklifinden geldiğini bildiriyor. Hal böyle olunca da Apple TV + ‘nın piyasada kalıp kalmayacağı belirsizliğini koruyor.

Bununla birlikte, Apple servise para aktarmaya devam ediyor. Dickinson ve The Morning Show gibi gösteriler yenilenirken, şirket yıldızların yönettiği yeni özel içeriklere fon sağlamaya devam ediyor.

Apple TV +, Apple TV set üstü kutusu veya TV uygulaması ile aynı şey değildir. Apple TV + ‘a her ikisi üzerinden de erişilebilmesine rağmen, Apple TV ayrıca diğer hizmetleri izlemenize izin verirken, TV uygulaması öncelikle film kiralama ve satın alma işlemleri için tasarlanmıştır.

Apple TV + Nerelerde Kullanılabilir?

Apple TV + 100’den fazla ülkede kullanılabilir. Apple, hizmetin dünya çapında erişilebilir olmasını istiyor, ancak bu yazının yazıldığı sırada Türkiye ve Güney Kore gibi birkaç büyük ülke hariç tutuldu. Haziran ayı itibariyle Apple TV+ Türkiye piyasasına girmesi bekleniyor.

Apple TV + ‘da Hangi İçerik Var?

Apple TV + ‘a abone olmanın en iyi nedenlerinden biri, çok sayıda özel film ve TV şovuna sahip olmasıdır.

Orijinal ve lisanslı içeriği harmanlayan Netflix, Amazon Prime Video veya Hulu gibi diğer hizmetlerin aksine, Apple TV + ‘daki neredeyse her şey platform için özel olarak oluşturuldu.

Apple TV + ‘da izleyebileceğiniz harika şovlardan bazıları şunlardır:

Dickinson : Hailee Steinfeld’in Emily Dickinson’ı canlandırdığı bu reşit olma şovu, münzevi şairin hayatına ilginç ve komik bir bakış.

Snoopy in Space : Snoopy’nin NASA astronotu olma hayalini gerçekleştirmeye çalıştığı Peanuts çizgi romanından ilham alan çocuklar için.

Mythic Quest : Bir grup video oyunu geliştiricisinin etrafında dönen bir iş yeri komedisi, başında It’s Always Sunny’den Rob McElhenney.

Orijinal film ve belgesellerden bazıları şunlardır:

Billie Eilish: Dünya Biraz Bulanık : Uluslararası pop yıldızının hayatını ve yolculuğunu araştıran bir belgesel.

Cherry : Spider-Man’den Tom Holland’ın, opioid bağımlılığını finanse etmek için bankaları soyan eski bir ordu doktoru rolünde oynadığı bir film.

Greyhound : Yazan ve Tom Hanks’ın oynadığı Greyhound, en büyük deniz savaşlarından birini konu alan bir İkinci Dünya Savaşı filmidir.

Palmer : Uzun bir hapis cezasını çektikten sonra, Justin Timberlake’in lisedeki futbol yıldızı, geçmişi onu rahatsız edene kadar dışlanmış bir komşuyla ilgilenir.

Apple TV + Maliyeti Ne Kadar?

Apple TV +, yedi günlük ücretsiz deneme süresinin ardından aylık 4,99 ABD dolarıdır. Ayrıca, iPhone veya iPad gibi uygun bir Apple cihazı satın aldığınızda ücretsiz bir yıl kazanabilir ve satın alma tarihinden itibaren 90 gün içinde teklifi kullanabilirsiniz.

Aboneliğinizi beş aile üyesine kadar paylaşmanıza olanak tanır. Hepiniz aynı anda yayın izleyebilirsiniz.

Apple TV + Hangi Cihazları Destekler?

Apple TV + ‘ı aşağıdakiler dahil birçok cihazda izleyebilirsiniz:

Apple ürünleri : Apple TV (4K, HD veya üçüncü nesil), iPhone, iPad, iPod Touch, Mac
Oyun konsolları : PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S
Akış cihazları : Roku, Amazon Fire TV, Google TV
Akıllı TV’ler : Samsung, LG, VIZIO, Sony
Web tarayıcısı : Windows, Chrome OS ve Android’de Firefox ve Chrome’u kullanma

Tam bilgi için Apple TV + cihaz sayfasını ziyaret edin . Apple TV + iyi desteklenirken, akıllı TV uyumluluğu sınırlıdır, çünkü yalnızca 2018’den sonraki bazı marka TV’ler bu uygulamaya sahiptir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir