Android Telefonda Google Asistan Nasıl Kapatılır?

Android Telefonda Google Asistan Nasıl Kapatılır?

Google Asistan, mobil ve ev otomasyon cihazları için Google’ın kendi akıllı sesli asistanıdır. Sorgularınızı gerçek zamanlı olarak yanıtlamak ve çok çeşitli işlemleri yürütmenize yardımcı olmak için iki yönlü iletişimi ve yapay zekanın gücünü kullanır.

Ancak, Android’de çok değerli bir araç olmasına rağmen, Google Asistan bazen biraz müdahaleci olabilir. Biriyle konuşurken veya arka planda TV veya müzik çalarken tetiklenebilir, bu gerçekten can sıkıcı olabilir ve size Android telefonunuzda (veya tabletinizde) Google Asistan’ı devre dışı bırakmaktan başka seçenek bırakmaz.

İşte Android’de Google Asistan’ı kapatmak ve otomatik olarak açılmasını durdurmak için talimatlar içeren kılavuzu sizler için hazırladık.

Google Asistan’ın Otomatik Olarak Açılmasını Durdurmanın En İyi Yolu Nedir?

Google Asistan’ın tetikleyici ifadeleri “Ok Google” ve “Hey Google” çağrıldığında Android’inizde görünmeye devam edip etmemesine veya rastgele görünmesine bağlı olarak, Google Asistan’ın rastgele açılmasını durdurmanın iki yolu vardır.

Birincisi, Google Asistan’ı tamamen kapatabilirsiniz veya Google Asistan ayarlarında “Ok Google” veya “Hey Google” komutunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Android Telefonda Google Asistan Tetikleyicisi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Google Asistan’ı çeşitli görevler için düzenli olarak kullanıyorsanız, tetikleme seçeneğini kapatmak daha iyi bir seçenek olabilir. Bunu Android’inizde yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Android telefonunuzda Google uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşedeki profil simgesine tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.
  3. Ayarlar sayfasından Google Asistan’ı seçin.
  4. Profil sayfanızda, Ok Google ve Voice Match’i seçin.
  5. Hey Google (Pixel telefonlarda) veya Ok Google  (diğer Android telefonlarda) düğmesini kapatın.

Google Asistan tetikleyicisi devre dışı bırakıldığında, Android telefonunuzun yanında “Hey Google” veya “Ok Google” demek Google Asistan’ı tetiklemez ve büyük olasılıkla otomatik olarak açılmasını engeller.

Android Telefonda Google Asistan Nasıl Kapatılır?

Google Asistan’ı fazla kullanmıyorsanız veya tetikleyicisini devre dışı bırakmak sorunu çözmüyorsa, Android telefonunuzda Google Asistan’ı tamamen kapatabilir ve bunu unutabilirsiniz. Asistanı kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Google uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki profil simgenize dokunun ve Ayarlar’ı seçin.
  3. Ayarlar sayfasında Google Asistan’ı seçin.
  4. Aşağı kaydırın ve Genel’e tıklayın.
  5. Google Asistan anahtarını kapatın ve Google Asistan’ın devre dışı bırakılmasını onaylamak için KAPAT düğmesini tıklayın.

Google Asistan’ı tamamen devre dışı bıraktığınız için artık cihazınızda otomatik olarak açılmayacaktır. Fikrinizi değiştirir ve yeniden etkinleştirmeye karar verirseniz bu adımları tekrarlayın.

Rastgele Google Asistan Pop-up’ları Tarafından Rahatsız Edilmeyi Durdurun

Google Asistan’ın tetikleyicisini devre dışı bırakmak, muhtemelen Google Asistan’ın cihazınızda rastgele açılmasını düzeltmenin en iyi yoludur. Google Asistan’a, Google Asistan’ı ve cihazınızı kesintisiz olarak kullanmaya devam etmenize izin verirken, tetiği dinlemeyi bırakmasını söyler. Ancak, çalışmadığı veya kullanılamadığı zamanlarda Google Asistan’ı kapatmak da işe yarar.

Benzer şekilde, sesli komutları nadiren kullanıyorsanız, rastgele bindirmelerden rahatsız olmayı durdurmak için Google Asistan’ı kapatabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir