Android 12 Tanıtıldı! Android 12 Beta Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler

Android 12 Tanıtıldı! Android 12 Beta Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler

Her Android güncellemesiyle beraber birkaç yeni özellik getiriliyor ve bu güncellemede de aynı şekilde yeni özellikler yer alıyor. Google, daha önce duymadığınız birkaç yeni özelliğin gelecek olduğu Android 12’nin beta sürümünü duyurdu.

Google, I/O Etkinliğinde Android 12 Beta’yı Duyurdu

Google’ın bu yılki I/O etkinliğini takip ettiyseniz, muhtemelen Google’ın etkinlikte duyurduğu bazı şeylerin farkındasınızdır. En önemlilerden duyurulardan biri, Android telefonunuzun çalışma şeklini tamamen değiştiren Android 12 beta duyurusuydu.

Google, The Keyword’de Android’in bu sürümünü şu şekilde açıklanıyor:

Android 12, Android hakkında sevdiğiniz her şeyi temel alır ve size uyum sağlayan son derece kişisel bir telefon oluşturmaya, varsayılan olarak güvenli ve tasarım gereği özel bir işletim sistemi geliştirmeye ve tüm cihazlarınızı birlikte daha iyi çalıştırmaya odaklanır.

Android 12 Beta’daki Yeni Özellikler

Android 12 beta sürümünde göze çarpan en büyük değişiklik arayüz tasarımı oldu. Ayrıca bununla birlikte, güncellemede başka yenikliklerde yer alıyor.

Kişiselleştirme ve Özelleştirme Seçenekleri

Bu güncellemeyle ilgili hoşunuza gidecek pek çok şeyden biri, Android telefonunuzu tamamen özelleştirilme yeteneğidir. Artık telefonunuzu özel renk paletleri ve yeniden tasarlanmış bazı widget’larla kişiselleştirebilirsiniz.

Bu güncellemede, temel olarak bir duvar kağıdı seçmeniz yeterlidir ve sistem sizin için diğer renk kombinasyonlarını bulacaktır. Bu renkleri, bildirim sekmesi ve kilit ekranı dahil olmak üzere cihazınızın çeşitli bölümlerine otomatik olarak uygular.

Akıcı Hareket ve Animasyonlar

Android 12 beta, telefonunuzla herhangi bir gecikme sorunu yaşamamanız için akıcı animasyonlar sunacak. Telefonunuz, yumuşak hareket ve animasyonlarla her dokunuşunuzda hızla yanıt verecek.

Yeniden Tasarlanan Sistem Alanları

Bildirim sekmesi ve Hızlı Ayarlar menüsü gibi bazı sistem yerleri yeni seçenekler alıyor.

Bildirimler sekmesinde, artık uygulama bildirimleri daha iyi görebilirsiniz. Google, bu öğelerle daha hızlı çalışmanızı sağlamak için Hızlı Ayarlar’da Google Pay gibi bazı kontrol seçeneklerini ekledi.

Gizlilik ve Güvenlik Seçenekleri

Android 12 ile artık telefonunuz için daha fazla ve daha iyi gizlilik seçeneklerine sahipsiniz. Artık hangi uygulamanın cihazdaki hangi verilere erişimi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Gizlilik Panosu, yüklü uygulamalarınız için çeşitli izinleri görüntülemenize, vermenize ve iptal etmenize olanak tanır.

Bu, Android telefonları daha güvenli ve daha gizlilik odaklı hale getirmek için gerçekten büyük bir adım olacak.

Android 12 Beta, Çok Daha Fazlasını Sunuyor

Üstteki güncelleme yeniliklerine ek olarak Android 12 beta sürümünde keşfedilecek çok şey var. Android 12 uyumlu bir telefonunuz varsa, bu önemli Android güncellemesini kaçırmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir