Akıllı Telefonunuzda Ekran Koruyucu Kullanmak İçin 6 Önemli Neden

Akıllı Telefonunuzda Ekran Koruyucu Kullanmak İçin 6 Önemli Neden

Yeni bir akıllı telefona büyük paralar harcadınız, o halde ekstra koruma için neden biraz daha önem göstermeniz gerekiyor.

Kendinize yeni bir akıllı telefon satın almak için çok fazla para harcadıysanız, muhtemelen onu korumak ve sağlam durumda tutmak için aksesuarlar satın almak isteyebilirsiniz.

Telefonunuzu korumak için telefonuzun ekranına ekran koruyucu takmak ve telefonunuzun arkasını ve kenarlarını saracak şekilde kalite bir telefon kılıfı takmak mantıklı olacaktır. Bu koruma yollarını uyguladığınızda başlıca faydasını göreceğiniz maddeler aşağıdaki gibidir.

Göz Yorgunluğunu Azaltır

Mat yüzeyli ekran koruyucuları yansımaları daha az belirgin hale getirerek parlamayı yayar. Bununla birlikte, daha yeni ekran koruyucuları, ek bir ekran koruyucu katmanı sağlamak için kimyasal işlemler kullanır.

Bu yansıma önleyici (AR) ekran koruyucuları ışığı bükerek hem akıllı telefonun kendisinden hem de güneş ışığı gibi çevreden gelen daha az parlama ve yansıyan ışıkla sonuçlanır. Işık iptali, ekranın görünürlüğünü iyileştirir ve ekranda ne olduğunu görmek için gözlerinizi kısma ihtiyacını azaltır.

Kir Birikimine Karşı Korur

Sürekli kullanım nedeniyle akıllı telefonlar bakteri biriktirir. Bazı ekran koruyucuları, camdaki bakterileri ekrandan uzaklaştıran antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ayrıca, bazı ekran koruyucularının da tozu iten bir kaplaması vardır.

Ekran koruyucularının yüzey kaplamaları da vardır: parmaklarınızda ekranda biriken doğal yağlara karşı koruyan lipofobik bir katman ve suyu iten hidrofobik bir kaplama bulunur.

Gizlilik Sağlar

Bazı ekran koruyucuları, ekranın yalnızca ekranın önündeki kişi tarafından görülebilmesini sağlayan renk benzeri bir kaplamaya sahiptir. Ekrana farklı bir açıdan bakıldığında, kişinin göreceği tek şey renkli bir ekrandır. Meraklı gözleri uzak tutmanın mükemmel bir yoludur.

Aşınma ve Yıpranmaya Karşı Korur

Yeni akıllı telefon modellerinin çoğu zaten Corning’in Gorilla Glass’ından veya diğer benzer korumalardan yapılmıştır. Çizilmeye karşı dayanıklı olmalarına rağmen çizilmez değildirler. Ekran koruyucu kullanmak, ekranınızın düştüğünde kırılmayacağı konusunda yüzde 100 güvenlik sağlamaz, ancak ekstra bir koruma katmanı sağlar.

Telefonunuzu Sağlam Durumda Tutar

Telefonunuzu gelecekteki bir yükseltme için takas etmeyi veya yeni bir akıllı telefonu finanse etmek için satmayı planlıyorsanız, bir ekran koruyucu kullanmak en iyisidir. Akıllı telefonunuzun ekranında en ufak bir leke veya çizik olması bile değerini önemli ölçüde azaltacaktır.

Ayna Olarak Kullanılabilir

Yansıtıcı cam ekran koruyucularının bir yan faydası, akıllı telefonunuzun ekranı kapalıyken ayna görevi görebilmeleridir. Bu doğrudan telefonunuza fayda sağlamayacak olsa da, sizin için ayna şekilde yardımcı olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir