AirPods Tamir Edilebilir mi?

AirPods Tamir Edilebilir mi?

AirPod cihazlar garanti kapsamı boyunca sorun çıkmayacak şekilde tasarlanırlar. Garantileri bittikten sonra şarj olma süreleri uzar ve ilerleyen süreçte bu süre gittikçe uzar. Bu nedenle AirPod pillerini 2 yıl dolduktan sonra değiştirmek gerekir. Peki, nasıl değiştirebiliriz? gelin birlikte göz atalım.

Apple AirPod’larınızı Değiştirebilir

AirPods’unuz hala garanti altındaysa ve bir pil sorunu ortaya çıkarsa, Apple firması bu AirPod’unuzun pilini ücretsiz değiştirmek zorundadır. ABD’de Apple, bir yıllık sınırlı garanti sunmaktadır. AB ve Avustralya gibi diğer yargı bölgelerinde hükümlü olduğu yerlerde ise iki yıl olarak belirlenmiştir. Türkiye’de yine aynı şekilde iki yıl olarak garanti sunulmaktadır.

Apple Store’dan randevu alabilirsiniz ve AirPod’larınızı test için bırakabilirsiniz.. Apple, sorununuzun garanti kapsamında olmadığına karar verirse, onarımlar için ödeme yapmayı seçebilir veya kendi başınıza sorunu çözebilirsiniz.

AirPod’larınız için AppleCare + satın aldıysanız garanti kapsamı iki yıla kadar uzatılmaktadır. Bu sayede  AirPod’larınız orijinal pil kapasitesinin% 80’i veya daha az durumda ise pil değişimini içerir. AirPod’larınızda AppleCare + varsa, herhangi bir sorun fark etmiş olsanız da olmasanız da, kapsam sona ermeden önce kesinlikle pil servisi talep edebilirsiniz.

Yeni bir AidPod almak isterseniz kablosuz şarj kutusu olmadan size 159 dolara mal olacak ve yenilenmiş kulaklıklar için 98 dolar ödemek zorundasınız. Daha yeni AirPod’lar da daha güvenilir H1 çipini kullanır, bu nedenle bu fiyata daha eski, yenilenmiş bir model almanızı tavsiye etmek daha da zordur.

AirPods Pillerini Kendiniz Değiştirebilir Misiniz?

2019’da Washington Post’a konuşan iFixit CEO’su Kyle Wiens, prosedürü beş kez denedikten sonra, “AirPod’u tamamen yok etmeden pili çıkarmayı makul bir şekilde anlamamız mümkün değil” dedi.

Bu, DIY kaynağının orijinal AirPod’lara 10 üzerinden 0 onarılabilirlik puanı vermesini sağlayan şeydi. İFixit sökülme, yapıştırıcının Apple’ın kulaklıklarının iç kısımlarına erişmede ana engel olduğunu belirtiyor.

AirPod’ları kendini imkanlarınız ile evde onarma yapılmaması için  yapıştırıcı ile kaplanmış ve erişim sağlamak için kulaklığın tamamen yok edilmesini üzerine tasarlanmıştır.

Uygun bir hücre temin edip değiştirebilseydiniz bile, daha sonra onları yeniden birleştirmek için plastik bir kulak içi yuva bulamazsınız. Çünkü kulak içi yuvaların satışı malesef yok. Bu nedenle şuan için AirPods için pil değişimi mümkün değildir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir