İlginizi Çekebilir
AirPods Nasıl Güncellenir?
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

AirPods Nasıl Güncellenir?

+ - 0

Her zaman en son sürüme sahip olabilmek için AirPod’larda ürün yazılımını nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Diğer Apple cihazları gibi, Apple’ın AirPod’ları da daha iyi performans ve hata düzeltmeleri için ürün yazılımı güncellemeleri alır. AirPod’larınızı uzun süredir güncellemediyseniz, şimdi güncellemeniz iyi bir fikir olacaktır.

Önerilen Yazı
AirPods Tamir Edilebilir mi?

Bu kılavuzda, AirPods güncellemelerinin nasıl çalıştığını ve AirPod’larınızı en yeni üretici yazılımı sürümüne nasıl güncelleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

AirPod’lar Nasıl Güncellenir?

Apple, AirPod’ları diğer cihazlarda olduğu gibi açık bir istemle güncellemez. AirPods güncellemeleri arka planda gerçekleşir ve çoğu kullanıcı bunların olup olmadığını veya ne zaman gerçekleştiğini bile bilmez.

Temel olarak, AirPod’larınızı iPhone veya iPad’inize bağladığınızda, bu cihaz, gerektiğinde AirPod’larınıza en son ürün yazılımı sürümünü otomatik olarak indirir ve yükler. Bildirim veya tamamlandığına dair bir mesaj gelmeden her şey arka planda yapılır.

Normal AirPod’lar ve AirPods Pro güncelleme bu şekilde yapılır.

AirPod’larınızın Ürün Yazılımı Sürümünü Kontrol Edin

AirPods’unuz size yeni aygıt yazılımı sürümlerini bildirmediğinden, aygıt yazılımı sürümünüzü şimdi kontrol edebilirsiniz. Daha sonra, güncellemelerin başarılı bir şekilde yapılıp yapılmadığını görmek için bir süre sonra tekrar gözden geçirin.

AirPods güncellemelerinin oldukça nadir olduğunu unutmayın. Apple genellikle yılda yalnızca bir kez güncelleme getirmektedir.

AirPod’larınızın mevcut üretici yazılımı sürümünü kontrol etmek için:

  1. AirPod’larınızı şarj kutusundan çıkarın ve AirPod’ları iPhone veya iPad’inize bağlayın
  2. Ayarlar > Genel Sekmesine gidin.
  3. Hakkında’ya dokunun veaşağı kaydırın ve Kullanıcının AirPod’larını seçin (burada Kullanıcı adınız yazar).
  4. Üretici Yazılımı Sürümü’nün yanındaki değer, AirPod’larınızın mevcut üretici yazılımıdır.

Apple AirPod’larınızı Nasıl Güncelleyebilirsiniz?

AirPods’unuzu veya AirPods Pro’nuzu iPhone veya iPad’inize bağlamanıza gerek kalmadan güncelleyebilirsiniz. AirPods’unuz şarj çantasında dururken en son aygıt yazılımı sürümüyle güncellenebilir.

AirPod’larınızı güncellemek için:

  1. Her iki AirPod’unuzu da şarj çantasına koyun.
  2. Şarj kutusunu bir elektrik prizine bağlayın. Kablosuz şarj kutunuz varsa, Qi kablosuz şarj cihazına yerleştirin.
  3. İPhone veya iPad’inizin aktif bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin olun.
  4. İPhone veya iPad’inizi AirPods şarj çantanıza yaklaştırın.

Phone veya iPad’iniz otomatik olarak daha yeni bir AirPods üretici yazılımı sürümünü kontrol edecektir. Güncelleme varsa, cihazınız onu AirPod’larınıza otomatik olarak yükleyecektir.

Bunu yaptığınızda bir süre sonra AirPod’larınız güncellenecektir.

AirPod’larınızı En Son Üretici Yazılımıyla Güncel Tutun

AirPod’larınızı en son aygıt yazılımı sürümleriyle güncel tutmak, kulaklıklarınızdan her zaman en yüksek kaliteli performansı almanızı sağlar. Yukarıdaki yöntem size AirPod’larınızı nasıl güncelleyeceğinizi öğretti, böylece her zaman en yeni ürün yazılımı sürümünde kullanabilirsiniz.

AirPod’larınızın performansını iyileştirmek için kullanabileceğiniz başka yöntemler de var. Bunlar arasında müzik uygulamanızdaki ses kalitesinin değiştirilmesi, ekolayzırın değiştirilmesi vb. işlemler yer almaktadır.

Yorum Yap