Telegram'a Yeni Güncelleme Geldi: 1000 Kişinin Aynı Anda Görüntülü Görüşmeye Katılmasına İzin Verecek

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, bir dizi yeni özelliği duyurdu. Yeni gelişmelere göre, Telegram artık 1000 kişiye kadar bir grup video görüşmesine katılmasına izin verecek ve ayrıca kullanıcıların görüntülü mesaj göndermesine izin verecek. Sadece bu değil, Telegram artık bire bir aramalar da dahil olmak üzere tüm görüntülü aramalarda sesli ekran paylaşımını etkinleştirdi. 

WhatsApp, kafa karıştırıcı yeni gizlilik politikası nedeniyle tarayıcının altına girdiğinden beri Telegram, kullanıcılarda bir artışa tanık oldu. Telegram ve diğer mesajlaşma uygulaması Signal, çoğu WhatsApp kullanıcısı tarafından daha güvenli kabul edildi.

Telegram, dünyadaki tüm insanlar bir grup çağrısına katılabilene kadar bu sınırı artırmaya devam etmek istediğini söyledi. Bu nedenle şirket, yaklaşık 1000 katılımcının görüntülü görüşmeye katılmasına izin verirken, 30 kullanıcı hem kamerasından hem de ekranından video yayınlayabiliyor. Bu özellik özellikle çevrimiçi dersler, seminerler ve hatta çok sayıda katılımcının yer aldığı çevrimiçi konserler için faydalı olacaktır.

Görüntülü Mesajlar

Telegram, video mesajları özelliğini güncelledi. Telegram, video mesajlarının galerinize başka bir video eklemeden çevrenizi kontrol etmenin veya paylaşmanın hızlı bir yolu olduğunu söylüyor. Sohbet kutunuzdaki kayıt düğmesine dokunabilir ve bunu kişilerinize gönderebilirsiniz. Çektiğiniz ve gönderdiğiniz video galeriye kayıt olmuyor.

“Bir video mesajı kaydetmek için, sesli mesaj kaydından videoya geçmek için mesaj çubuğundaki mikrofon simgesine dokunun. Kaydetmek için basılı tutun, ardından geri dönmek için kamera simgesine dokunun. Cihazınızdaki ses siz kaydederken çalmaya devam edecek, böylece artık en sevdiğiniz şarkılara eşlik edebilir veya podcast'inizi duraklatmadan yanıt verebilirsiniz.''

Video Oynatma Hızı

Artık size Telegram üzerinden gönderilen videoların oynatma hızını değiştirebilirsiniz. Uygulamadaki medya oynatıcı artık 0,5x, 1,5x ve 2x oynatma hızlarını destekliyor. Bu, aramaları hızlı ileri sarmak veya videoları ağır çekimde izlemek için kullanılabilir.

Video oynatma hızını değiştirmek için, tam ekranda video izlerken Android'de üç noktaya veya iOS'ta üç yatay noktaya dokunun. Android kullanıcıları ayrıca 0,5x, 1x, 1,5x ve 2x oynatma hızları arasında geçiş yapmak için sesli veya görüntülü mesaj oynatırken 2X düğmesini basılı tutabilir.

Ekranı Sesle Paylaşma

Telegram, artık herhangi bir görüntülü görüşmede yayın yaparken, kullanıcıların cihazlarında bire bir aramalarda ekran paylaşmalarına izin verecek. Yani bir film izliyorsanız, ekranınızı paylaşabilir ve filmi arkadaşınızla izleyebilirsiniz.
Daha yeni Daha eski