Battlefield 2042: PORTAL Duyuruldu

EA, Battlefield 2042'ye gelen yeni bir özelliği duyurdu. Battlefield Portal adı verilen bu mod, oyuncuların genelinde silahları, haritaları ve araçları birleştiren kendi benzersiz savaşlarını ve çok oyunculu senaryolarını oluşturmalarına ve paylaşmalarına olanak tanıyan özelleştirilebilir bir yaratıcı mod olacak.

Portal, oyuncuların sadece Battlefield 2042'den değil, Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 ve Battlefield 3 gibi serinin önceki oyunlarından öğeleri karıştırıp eşleştirmelerine izin vererek, özel çok oyunculu mod ayarlarının ötesinde bir oyun sunacak.

Oyuncular ayrıca önceki oyunlardan alınan klasik grupların yanı sıra çeşitli tarihsel dönemlerden silahlar, aletler ve araçlar da ekleyebilecekler. Portal, bu önceki oyunlardan çeşitli çok oyunculu sınıfları içerecek, yani 2011'de yaptığınız gibi Battlefield 3'ün Recon rolünü oynayabileceksiniz.

Örneğin, oyuncular Battlefield 2042'nin fütüristik ordusuna karşı Battlefield 1942'den çekilen asker takımlarını ya da klasik WW2 uçakları ile modern saldırı helikopterleri arasında bir araç maçı yaparak savaşlar oluşturabilecekler.

Portal, Battlefield 2042'nin yeni harita tamamlayıcısını sunmanın yanı sıra, altı klasik harita da sunacak: Battlefield 1942'nin Battle Of The Bulge ve El Alamein haritaları, Battlefield: Bad Company 2'nin Arica Harbor ve Valparaiso haritaları ve Battlefield 3'ün Caspian Border ve Noshahr Canals haritaları mevcut olacak.

DICE, Battlefield 2042'ye eklediği yeni içerikleri Portal'a da ekleyeceğini söylüyor, bu nedenle zaman içinde ek silahlar, araçlar ve sınıflar eklendikçe özel modda oynamak için birçok yeni özellik olacak.

İLGİLİ İÇERİK
FIFA 22 Duyuruldu! FIFA 22 Fragmanı, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Battlefield 2042, 22 Ekim'de Xbox One, PlayStation 4, PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek.
Daha yeni Daha eski