Apple Arcade Nedir? Ne İşe Yarar?

App Store'da zaten mevcut olan tonlarca oyun varken, "Apple Arcade nedir?" sorusuna bu konu altında cevap arıyoruz.

Apple Arcade Nedir?

Apple Arcade'i oyun oynamak için bir tür Netflix olarak düşünün. İster Mac, iPhone, iPad, ister Apple TV olsun, Apple cihazınızda oynayabileceğiniz yaklaşık 200 farklı oyun var.

Mevcut oyunlar, basit ve aile dostu oyunlardan daha karmaşık simülasyonlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Genel olarak, büyük bir oyuncu olmasanız bile herkesin deneyimleyip keyif alacağı bir şeyler vardır.

Tüm oyunlara, ilgili App Store'ları aracılığıyla yukarıdaki platformlarda erişilebilir. Ve harika haber şu ki, Apple, hizmeti daha da iyi hale getirmek için düzenli olarak yeni oyunlar eklemeye devam ediyor.

Apple Arcade Aylık Ne Kadar?

Apple Arcade'e ayda 4,99 ABD doları karşılığında abone olabilirsiniz. Bir abonelikle, hizmetteki her bir oyunu indirebilir ve oynayabilirsiniz. Ve hiçbirinin ekstra ödeme duvarları veya uygulama içi satın alımları yok.

Harika haber şu ki Apple Arcade, Aile Paylaşımını ücretsiz sunuyor. Bu, aboneliği en fazla beş diğer aile üyesiyle paylaşabileceğiniz anlamına gelir ve bu, birden fazla kullanıcının tüm oyun eylemini deneyimlemesini daha da iyi bir anlaşma haline getirir.

Denemek ve size uygun olup olmadığını görmek için bir aylık ücretsiz Apple Arcade denemesinden yararlanabilirsiniz.

Sadece not etmek gerekirse, Apple Arcade ayrıca mevcut tüm Apple One paketlerine dahil edilmiştir. Apple TV+ ve Apple Music gibi birden fazla Apple hizmetine abone olmak istiyorsanız, bunlar kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir.

Seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak, tüm hizmetleri ayrı ayrı satın almak yerine bir paket satın alarak ayda 25 dolara kadar tasarruf edebilirsiniz.

Apple Arcade Oyunları Özel mi?

Oyunlar çoğunlukla Apple Arcade'e özel değildir. Oyunların çoğunu Nintendo Switch ve Steam gibi diğer platformlarda bulabilirsiniz.

Apple Arcade'de gördüğünüz oyunları oynayamayacağınız yerlerden biri de Android'dir.

Ancak iyi haber şu ki, abonelik fiyatlandırmasıyla Apple Arcade'de diğer hizmetlerden kesinlikle daha iyi bir pazarlık.

Apple Arcade Oyunlarını Çevrimdışı Oynayabilir misiniz?

Bu, herhangi bir Apple Arcade oyununun en iyi özelliklerinden biridir: Bir kez indirildiğinde, hizmetteki her oyun çevrimdışı ve internet bağlantısı olmadan oynanabilir.

Bu, Apple Arcade'i uzun bir uçak yolculuğunda ya da sivilceli veya hiç hizmet vermeyen bir araba yolculuğunda eğlenmek isteyen herkes için mükemmel kılar.

Apple Arcade Oyunlarının Denetleyiciye İhtiyacı Var mı?

Kablosuz oyun kumandası olan herkes için iyi haber şu ki Apple Arcade oyunlarının büyük çoğunluğu bir kumanda ile oynanabiliyor.

Bu, özellikle Apple TV'nin büyük ekranında oynarken oyun deneyiminize farklı bir kontrol düzeyi getiriyor. Birkaç oyun denetleyici gerektirir.

Apple Arcade'e Nasıl Abone Olunur?

Apple Arcade'i kullanmaya başlamak yalnızca birkaç adım gereklidir. Apple cihazınızda en son yazılım güncellemesinin kurulu olduğundan emin olun.

Mac, iPhone veya iPad kullanıyorsanız App Store uygulamasını açın ve Arcade sekmesini seçin. Apple TV'de ise bir Apple Arcade uygulaması yüklüdür ve cihazda hazır olarak vardır. Aboneliğinizi başlatmak için Ücretsiz Deneyin sekmesini seçecebilirsiniz.
Daha yeni Daha eski