Microsoft, Windows 10 Desteğinin Ne Zaman Sona Ereceğini Açıkladı

Windows'un bir sonraki sürümü yakında açıklanacak, bu nedenle Microsoft, Windows 10'un ne zaman sona ereceğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Bir zamanlar Windows 10'un işletim sisteminin son sürümü olacağını iddia etmesine rağmen, Microsoft'un Windows 11'i duyurmaya hazır olduğuna dair söylentiler duyuluyor.

İLGİLİ İÇERİK
Windows 10, Mayıs 2021 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yenilikler

Artık, Windows 10'un resmi bir son tarihi var, bu da bu söylentilerin doğru olma olasılığını artırıyor.

Windows 10 Ne Zaman Kullanımdan Kaldırılacak?

24 Haziran'da Microsoft, Windows için sırada ne olduğunu açıklamak için bir etkinlik düzenliyor. Windows 10'a yapılan büyük bir yükseltme, Sun Valley kod adı altında bir süredir mevcuttu, ancak özünde hala Windows 10 olacağı varsayılıyordu.

Ancak son ipuçları, Microsoft'un Windows 11 ile birlikte yeni bir işletim sistemi başlatacağını gösteriyor.

Microsoft, Windows 10 Home ve Pro desteğinin 14 Ekim 2025'te sona ereceğini ayrıntılandırmak için Windows 10 destek tarihi sayfasını güncelledi. İlginç bir şekilde bu tarih, Windows'un önceki sürümlerinin aldığı standart 10 yıllık yaşam desteği döngüsünü işaret ediyor.

Bununla birlikte, tüm Windows 10 işletim sistemine ilk kez bir kullanımdan kaldırma tarihi verildi. Önceden, yalnızca sürümlerin bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi vardı.

Windows 10'un kullanımdan kaldırılması, kritik güvenlik düzeltmeleri dışında artık güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Windows 10'un kurumsal sürümlerini kullananlar, tüketici sürümlerinden farklı bir destekle çalışacak.

İLGİLİ İÇERİK
Windows 10 HDR Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Microsoft, Windows'un yeni sürümünün ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yok. Yeni sürümü adı Windows 11, Windows Sun Valley veya tamamen farklı bir ad olabilir.
Daha yeni Daha eski