Instagram'da Bir Hesabın Kullanıcı Adı Geçmişi Nasıl Görülür?

Instagram'ın birçok kullanıcısı ve işletme hesabı var. Ancak diğer tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi, karşı taraftaki kişinin dürüst ve gerçek mi yoksa sahte mi olduğundan her zaman emin olamazsınız.

Sahte bir Instagram hesabını tespit etmenin bir yolu, yakın zamanda kullanıcı adını değiştirip değiştirmediğini kontrol etmektir. Bir işletme hesabı düzenli olarak kullanıcı adlarını değiştiriyorsa, bunun resmi bir hesap olmama olasılığı yüksektir.

İnsanlar Neden Instagram Hesabının Kullanıcı Adlarını Değiştirir?

İnsanların veya işletmelerin sosyal medya profillerinde kullanıcı adlarını değiştirmeye karar vermelerinin iki ana nedeni vardır. Instagram'da bir hesabın kullanıcı adını değiştirmenin ilk nedeni, daha akılda kalıcı ve kullanıcı dostu bir kullanıcı adı oluşturmaktır.

İLGİLİ İÇERİK
Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir veya Nasıl Sıfırlanır?

Diğer neden ise kötü niyetliler ve dolandırıcıdırlar. Kurbanlarının gelecekte hesabı bulmasını zorlaştırmaya çalışmaktadırlar.

Bir Instagram kullanıcısı olarak, her kullanıcı adı değişikliğinin ardındaki amacın hangi nedenle olabileceğini bilemezsiniz. Ancak bir hesapta şüpheli sayıda değişiklik olup olmadığını kontrol etmek her zaman yararlıdır.

Instagram'da Kullanıcı Adı Değişiklik Geçmişi Nasıl Kontrol Edilir?

Instagram, belirli bir hesabın son zamanlarda kullanıcı adını değiştirip değiştirmediğini kontrol etmenin kolay bir yolunu sunar.

Bir Instagram hesabının eski kullanıcı adlarını ortaya çıkarmak için şu adımları izleyin:

  • Bir hesabın profil sayfasına gidin.
  • Sağ üstteki üç noktalı menüye dokunun.
  • Açılan pencereden Bu Hesap Hakkında'yı seçin.
  • Önceki Kullanıcı Adları'na dokunun. Bu sayfada Instagram, hesabın eski kullanıcı adlarını gösterecek.

Hesabın kullanıcı adını ne sıklıkta değiştirdiğine bağlı olarak, birkaç eski kullanıcı adını görme şansınız olabilir. Instagram ayrıca belirli bir kullanıcı adının oluşturulduğu tarihi size gösterecektir.

Bu yöntemle ilgili tek uyarı, yalnızca son kullanıcı adlarını görmenizdir. Kullanıcı adlarını uzun süredir değiştirmediyse, bu sayfada hiçbir şey görmezsiniz.

Eğer Harcama Yapacaksanız Önce Kontrol Edin

Instagram son zamanlarda e-ticarete giriyor ve platformda ürün ve hizmet satan birçok işletme var. İşletmeler ayrıca fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram'da kendi ürünlerini satıyorlar.

Platform çevrimiçi alışverişe daha fazla yönelirken, sahte profilleri yasal olanlardan nasıl ayırt edeceğinizi bilmek önemlidir. Instagram kullanıcı adı değişiklik geçmişi, bir hesabın güvenirliğini keşfetmede önemli bir rol oynar.
Daha yeni Daha eski