Facebook'ta Arkadaşlık ve İlişki Geçmişi Nasıl Görülür?

Facebook'ta sizinle başkaları arasındaki arkadaşlık ve ilişki geçmişini görmek için basit bir URL kullanabilirsiniz.

Tek bir URL ile, sosyal ağda arkadaş olduğunuz herkesle tüm Facebook geçmişinizi görebilirsiniz. Arkadaş olduğunuzda etkileşimlerinizi, ortak ilgi alanlarınızı ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Facebook'ta Herhangi İki Kişi Arasındaki Arkadaşlık Görülebilir Mi?

Hayır. Eskiden mümkündü, ancak Facebook, ağdaki herhangi iki kişinin tüm Facebook geçmişini görmek için gizli bir URL'ye sahip olmanın biraz ürkütücü olduğunu fark etti.

Bugün, URL hala var, ancak kendiniz ve Facebook arkadaşlarınız arasındaki geçmişi görmekle sınırlısınız.

Facebook'ta Arkadaşlığınızı Nasıl Görebilirsiniz?

İlişki geçmişinizi görüntüleyerek, ortak noktalarınızın, ikinizin de bulunduğu fotoğrafların ve ikinizin de etiketlendiği gönderilerin bir listesini görürsünüz.

Facebook'ta başka biriyle arkadaşlık geçmişinizi görmek için şu adımları izleyin:

  • Profilinize gidin ve kullanıcı adınızı not edin. URL'de bulabilirsiniz.
  • Arkadaşınız için işlemi tekrarlayın.
  • Tarayıcınızın adres çubuğuna, kullanıcı adlarını uygun şekilde değiştirerek www.facebook.com/friendship/[kullanıcı adı 1]/[kullanıcı adı 2]/ yazın.
  • Enter'a basın.

Şimdi, iki kişinin etiketlendiği tüm gönderileri, etkinlikleri, fotoğrafları ve videoları gösteren bir sayfaya bakıyor olmalısınız.

Gizlilik Riski Var Mıdır?

Facebook gizlilik risklerine yabancı değil. Hemen hemen tüm kullanıcılar, Facebook'un verilerini topladığını ve bunları satarak karlar elde ettiğini kabul ediyor. Yine de, insanların oturum açma iştahını azaltmıyor gibi görünüyor.

Diğer bazı yaygın Facebook gizlilik riskleri arasında güvenli olmayan üçüncü taraf uygulamaları, yanlış yapılandırılmış gizlilik ayarları, Facebook Marketplace dolandırıcılıkları ve hatta sosyal medya bağımlılığı sayılabilir.

Bu Facebook arkadaşlık geçmişi aracının tehditler listesinde nerede yer alacağına yalnızca siz karar verebilirsiniz, ancak bu, sürekli büyüyen listeye eklenmesi hala endişe verici bir öğedir.

Daha yeni Daha eski