Windows 10, Mayıs 2021 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yenilikler

Windows 10 Mayıs güncellemesini ("21H1" güncellemesi) duyurulmuştu, ancak ne zaman yayınlanacağı bilinmiyordu. Microsoft, güncelleme için düğmeye bastı ve yakında yeni güncelleme Windows Uptade bölümünde görünmeye başlayacak.

Windows 10 Mayıs Güncellemesi Neler Sunuyor?

Microsoft, Windows Blog'da haberi verdi ve güncellemeyi resmi olarak yayınlanmaya hazır olduğunu ilan etti.

Güncellemenin çok büyük bir güncelleme değil, ancak Windows 10 cihazınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için temel yamalar ve düzeltmeler içeriyor. Güncelleme ayrıca Windows Hello kullanıcılarının, Windows Defender Uygulama Korumasının daha iyi çalışmasını sağlamak için bazı ince ayarların yanı sıra harici veya dahili bir kamera kullanmasına da olanak tanıyacak.

Microsoft, bilgisayarınızdaki Windows Update ayarlarına gidip güncelleme olup olmadığını kontrol etmesini isteyerek güncellemeyi arayabileceğinizi söylüyor. Microsoft, yeni güncellemenin bilgisayarınıza bağlı olarak birkaç hafta içerisinde görüneceğini ifade ediyor.

İLGİLİ İÇERİK
Microsoft, Windows 10X İşletim Sistemini Rafa Kaldırdı

Mayıs 2021 Güncellemesi Artık Kullanılabilir

Windows 10 21H1 güncellemesi çok büyük olmasa da, Windows Hello ve Windows Defender kullanıcıları için bazı güzel eklentileri var. Gözlerinizi Windows Update'te tuttuğunuzdan ve güncelleme yayınlandığında bilgisayarınızı güncellemeyi unutmayın.

Windows Hello'yu destekleyen bir kameranız varsa, yeniliklerini hemen deneyebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarınızda parola olmadan oturum açmak için harika bir araçtır.

Daha yeni Daha eski