Instagram ve Facebook'ta Artık Beğeni Sayıları Gizlenebilecek

Yıllarca süren testlerden sonra, artık Facebook ve Instagram'da beğeni sayılarının nasıl görüneceği konusunda daha fazla kontrole sahipsiniz.

Facebook, kullanıcılara Instagram ve Facebook'taki herkese açık sayıları gizleme olanağı verdiğini duyurdu. Beğeniler varsayılan olarak görünür olacaktır, ancak artık onları kendiniz gizleyebilirsiniz.

Instagram ve Facebook Sonunda Beğenileri Kaldırdı

Facebook Haber Odasında duyurulduğu gibi, artık Facebook ve Instagram'da beğenileri artık gizleyebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK
Instagram, Masaüstü Web Tarayıcısında Gönderi Paylaşma Özelliğini Test Ediyor

Sosyal ağların beğenileri gibi özelliklerin gizlenip gizlenmemesi gerektiği uzun süredir tartışılıyor. Aslında hem Facebook hem de Instagram yıllardır bu özelliği test ediyor; Akıl sağlığı uzmanlarının artan baskısı, beğenilerin rekabetçi doğasının artan kaygıya yol açtığı iddialarıyla, hiç şüphesiz buna etki etti.

Bugünden itibaren Instagram'da, tüm gönderilerinizdeki beğeni sayılarını gizleyebilirsiniz. Ayrıca şu anda mevcut olan kendi gönderilerinizdeki beğeni sayılarını da gizleyebilirsiniz, böylece ne olursa olsun başkaları beğeni sayınızı göremez.

Alternatif olarak, kendi bireysel gönderilerinizde beğenileri de gizlemeyi seçebilirsiniz. Bunu gönderinizi yayınlamadan öncede yayınladıktan sonrada yapabilirsiniz.

Instagram ve Facebook şu şekilde açıklıyor:

Bu şekilde, gönderi sayısı yerine paylaşılan fotoğraflara ve videolara odaklanabilirsiniz.

Bu kontroller önümüzdeki birkaç hafta içinde Facebook'a da gelecek.
Daha yeni Daha eski