Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir veya Nasıl Sıfırlanır?

Instagram şifrenizin risk altında olduğunu düşünüyorsanız veya şifrenizi unuttuysanız, aşağıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İster Instagram şifrenizi unutmuş olun, ister şifrenizi değiştirmek isteyin, her ikisini de uygulamada yapabilirsiniz. Hesaba özel bazı bilgilere erişiminiz olduğu sürece Instagram şifre sorunlarınızı çözmede sorun yaşamayacaksınız.

Instagram Şifrenizi Nasıl Sıfırlarsınız?

Şifrenizi sıfırlamak, muhtemelen unuttuğunuz veya hesabınıza tekrar giriş yapmakta sorun yaşadığınız anlamına gelir.

Neyse ki, Instagram'da oturum açmanıza gerek kalmadan şifrenizi tamamen sıfırlayabilirsiniz. Instagram hesabınızla, bağlantılı telefon numaranızla veya bağlantılı Facebook hesabınızla ilişkili e-postaya erişmeniz gerekir.

İşlem, bir iOS veya Android cihaz kullanmanıza bağlı olarak biraz farklılık gösterir, ancak şifrenizi sıfırlamak için oturum açmanızı gerektirmez.

Instagram şifrenizi sıfırlamak için yapmanız gereken adımlar:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Şifremi unuttum'u seçin.
  • Parolanızı nasıl sıfırlamak istediğinizi seçin.
  • İleri'ye dokunun.
  • Ekrandaki yönergeleri takip edin.

Instagram, yeni şifre ekranına ulaşma sürecinde size rehberlik edecek. Orada yeni şifrenizi girin ve güvenli bir şifre seçtiğinizden emin olun.

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Şifrenizi hala hatırlıyorsanız ancak Instagram hesabınızda olası bir hacklenme konusunda endişeleriniz varsa, şifrenizi Instagram ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Instagram şifrenizi değiştirmek için hem Android hem de iOS cihazlar aynı işlemleri takip eder:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Profil simgenizi seçin.
  • Menü simgesine dokunun.
  • Ayarlar > Güvenlik > Şifre'yi seçin.

En üste eski şifrenizi girin. Daha sonra, onay için yeni şifrenizi iki kez girmeniz gerekecektir. Kaydet'e dokunduktan sonra Instagram şifrenizi güncelleyecektir.

Eski şifrenizin çalınma olasılığı olduğunu düşünüyorsanız, güvenliğinizi artırmak için iki faktörlü kimlik doğrulama ekleyebilirsiniz.

İlk kimlik doğrulama faktörü, uygulamada oturum açarken girdiğiniz e-posta adresi ve şifredir.

İkincisi, bilgisayar korsanlarının telefon numaranız gibi kişisel verilerinize erişmesini zorlaştıran ek bir güvenlik hattıdır.

Giriş yapmayı denediğinizde ve ek bir güvenlik katmanı olarak numaranızı eklediğinizde, Instagram size bir doğrulama kodu gönderecektir. Yalnızca kodu girdiğinizde hesabınıza erişebileceksiniz.

Instagram Şifresi Sıfırlama ve Değiştirme

Instagram'dan telefonunuza, e-postanıza veya bağlantılı Facebook hesabınıza bir şifre değişikliği bildirimi göndermesini isteyerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu arada Instagram'da şifrenizi değiştirmek, giriş yaptıktan sonra uygulama ayarlarından da yapılabilir.
Daha yeni Daha eski