Google Chrome'da Sekmeleri Gruplandırarak Kullanmanız İçin Nedenler

Google Chrome'da sekmeleri gruplamanın kesinlikle faydaları vardır. İşte bu yüzden bu özelliği kullanmaya başlamalısınız.

Google Chrome'da büyük projeler üzerinde çalışırken, aynı anda çok sayıda sekme açma ihtimaliniz vardır. Ve söylemeye gerek yok, aynı anda çok sayıda sekmek açmak karışıklıklara sebep olabiliyor.

Neyse ki artık bir çözümünüz var: sekmeleri gruplandırma.

Bu konumuzda, sekmelerinizi nasıl gruplayacağınız ve bunu neden yapmanız gerektiği hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz.

Google Chrome'da Sekmeler Nasıl Gruplandırılır?

Google Chrome'da sekmeleri gruplandırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Bir sekmeye sağ tıklayın.
  • Sekmeyi yeni gruba ekle ifadesine tıklayın.
  • Grubunuzun adını girin.
  • Grubunuzun olmasını istediğiniz rengi seçin.

Her grubu oluşturduktan sonra, sekmeleri içine kaydırmaya başlayabilirsiniz. Alternatif olarak, diğer sekmelere sağ tıklayıp sekmelerinizi eklemek istediğiniz grubu seçebilirsiniz.

Neden Google Chrome'da Grup Sekmelerini Kullanmalısınız?

Sekmeleri gruplandırma küçük bir değişiklik gibi görünebilir, ancak üretkenliğiniz söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabilir. Sekmelerinizi Chrome'da gruplandırmaya başlamanız için birkaç neden aşağıda verilmiştir.

1. Bunalmaktan Kaçının

Açık birden fazla sekmeniz olduğunda, kolayca bunaldığınızı fark edebilirsiniz. Çoğu zaman, bu kadar çok farklı sayfa görmek, üstesinden gelmeniz gereken görevin ne kadar büyük olduğunu vurgulayabilir.

Ancak Google Chrome'da sekmeleri grupladıktan sonra bu sorunu yaşamazsınız. Tabii çok fazla grup oluşturmazsanız.

2. Projeleri Daha İyi Yönetin

Birden fazla proje üzerinde çalışmanız gerekiyorsa, çok fazla sekmenin açık olması onları düzenlemenizi engeller. Çok fazla farklı konu üzerinde çok fazla sekme olması, konsantre olmayı olması gerekenden çok daha karmaşık hale getirir.

Ancak Google Chrome'da gruplar oluşturarak, ihtiyaç duyduğunuz web sitelerine ihtiyaç duyduğunuzda erişebileceksiniz.

3. Çoklu Görevi Azaltın

Popüler inanışın aksine, çoklu görevler sizi daha üretken yapmaz. Ve araştırmalar, zaman içinde sürekli çoklu görev yapmanın beyninize zarar verme potansiyeline sahip olduğunu göstermiştir.

Sekmeleri gruplandırma, çoklu görevi durdurmanıza ve her seferinde tek bir şeye odaklanmanıza yardımcı olur. Çünkü birden çok site arasında sık sık geçiş yapmanız gerekmeyecek ve daha az kesintiye uğrayacaksınız.

Google Chrome Sekmelerini Gruplandırarak Verimliliğinizde Arttırın

Google Chrome, kullanıcıların sekmelerini gruplandırmasını sağlayarak proje yönetimini çok daha kolay hale getirdi. Denediğinizde, projelerinizi yönetmeyi çok daha kolay bulacaksınız. Ayrıca, daha az bunalmış hissedecek ve işlerinizi daha hızlı tamamlayacaksınız.

Bununla da yaratıcı olmaktan korkmayın. En sevdiğiniz renkleri seçerek veya gruplarınıza eğlenceli isimler vererek biraz eğlenebilirsiniz.
Daha yeni Daha eski