Youtube, Videonun Belirli Bir Saniyesi İçin Geçerli Yorum Yapma Özelliği Getiriyor


YouTube, bir videonun belirli bölümlerinde zaman damgalı yorumlar gösteren yeni bir özelliği test ediyor. Test edilen özellik, SoundCloud'un sistemine çok benziyor. Özellik videonun zaman çizelgesindeki zaman damgalı bazı yorumları görüntülüyor.

YouTube Kullanıcı Yorumlarını Nasıl Geliştiriyor?

YouTube, bu yepyeni eklentiyi YouTube Yardım web sitesinde duyurdu. Şirket, birkaç yeni özelliği deniyor, ancak en dikkate değer olanı yeni zamanlanmış yorumları test etme olarak adlandırılıyor.

Bu yeni özelliğin açıklaması şu şekilde yer alıyor:

Şu anda yorumları bir videoda tam olarak izlediğiniz ana göre zamanlanmış olarak görüntülemenize olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyoruz. Bu deney bazı videolarda küçük bir grup insanın kullanımına sunulmuştur ve geri bildirimlere dayanarak bunu daha geniş bir şekilde sunmayı düşüneceğiz. Denemenin bir parçası olup olmadığınızı görmek için iOS veya Android'de yorumlar bölümüne gidin ve "Zamanlanmış Beta" yı seçmek için Sırala düğmesine dokunun.

Zaten şu anda böyle bir sistem olduğunu düşünebilirsiniz. Bir YouTube videosunun yorum bölümün detaylı bir şekilde incelediyseniz, muhtemelen bir yorumda video zaman damgalarını birbirine bağlayan insanlar görmüşsünüzdür. Daha sonra videoda o bölüme atlamak için bu zaman damgalarına tıklayabilir veya dokunabilirsiniz.

Bu yeni özelliğin amacı, zaman damgalı yorumların kendileri değildir. Bu yorumların nasıl göründüğüdür. Videonun altındaki, yorumlar bölümü yerine, o anı izlediğinizde yorumlar otomatik olarak videonun altında açılır.

SoundCloud'da daha önce bir şarkı dinlediyseniz, muhtemelen bu sisteme zaten aşinasınızdır. SoundCloud, insanların bir şarkının belirli kısımları hakkında yorum yapmasına olanak tanır ve bu yorumlar, siz şarkıyı dinlerken otomatik olarak parça üzerinde açılır.

Bu nedenle, beğenmeseniz de yakında YouTube yorumlarından kaçınmanın çok daha zor olduğunu göreceksiniz. Ancak, bu özellik hala test aşamasındadır ve şu anda yalnızca Android ve iOS'ta kullanılmaktadır. Özellik yayınlanırsa ve yayınlandığında, umarız Youtube bu yorumların nasıl görüneceğini ayarlamanıza izin verir.

YouTube Videolarına Zaman Damgalı Yorumlar Geliyor

Bir YouTube videosunun her noktasında insanların ne söylediğini görmek istiyorsanız, Youtube bunu yapmayı çok daha kolay hale getiriyor. Testler başarıyla sonuçlanırsa özellikle ileride tüm kullanıcılara sunulabilir.
Daha yeni Daha eski